پنی قشقرق

16 فروردین 1397


#کتاب_امروز 

📒 #پنی_قشقرق
📕 #جوانا_نادین
📗 مترجم: #مونا_توحیدی
📘 #نشر_هوپا
📚 @klidar
کلیدر/ #مهرنوش:


نشر هوپا بازم یک سری کتاب طنز باحال برای کودکان ترجمه کرده. به نظرم کتاب "پنی قشقرق" از "فردی تنگلز" هم باحال‌تره(اصلنم دوس دارم کتاب کودک بخونم).

پنی یه دختر کوچولوئه که با بهترین دوستش کاسمو که پسره و یک هفته از پنی بزرگ‌تره، همیشه ایده‌های منحصر به فرد به ذهنشون می‌رسه، ولی خب اغلب اوقات این ایده‌ها تبدیل به خرابکاری‌های منحصر به فرد می‌شن. 😂

از کچل‌کردن مادربزرگ و دختر عمه گرفته تا تربیت گربه به عنوان دستیار کارآگاه، نگهداری از موش کلاس و کلی ماجرای دیگه.

راستی این کتاب برای بچه‌های کلاس دوم به بالا خوبه که خوندن رو خوب یادگرفتن.

#چند_سطر_کتاب 

کاسمو گفت: «تقصیر شپش‌هاست.» ماجرا این جوری بوده: مامان کاسمو که اسم واقعی‌اش باربارا است ولی آفتابگردان صدایش می‌کنند، هیچ اعتقادی به استفاده از مواد شیمیایی یا کشتن حشرات بی‌گناه ندارد. برای همین هم می‌خواسته با خواندن یک آواز مخصوص شپش‌ها را راضی کند بی‌خیال کله‌ی کاسمو شوند. اما شپش‌ها نه فقط اصلا از آواز خوششان نیامده، بلکه دیوانه‌وار هی بیشتر و بیشتر و بیشتر شده بودند. جوری که کله‌ی کاسمو بدجور افتاده بود به خارش. برای همین آفتابگردان به این نتیجه رسیده بود که باید موهای کاسمو کوتاه شود، ولی خودش نمی‌توانست این کار را بکند چون:
الف) قیچی‌اش از وقتی ما از آن برای پیدا کردن آب زیرزمینی استفاده کردیم گم شده بود.
و ب) مو یکی از نمادهای قدرت است و او نمی‌خواست همان کسی باشد که قدرت پسرش را ازش می‌گیرد. برای همین کاسمو رافرستاده بود سلمانی «هیر تودی» و شانیکا رینولدز 5 پوند گرفته بود و موهای کاسمو را از ته زده بود.
ص 22
📙پنی قشقرق/ جوآنا نادین/ مترجم: مونا توحیدی/ نشر هوپا/ رقعی/شومیز/قیمت: هر جلد 13000 تومان

📚 @klidarدیدگاه های شما