تقویم_کلیدر دو‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۷

28 تیر 1397


#تقویم_کلیدر

دو‌شنبه ۱۳ فروردین ۱۳۹۷
۲ آوریل ۲۰۱۸
📚 @klidar

☸️ #روز_جهانی_کتاب_کودک ۲ آوریل به افتخار زادروز هانس کریستین اندرسن، نویسنده داستان‌های کودکان نامگذاری شده‌است. هر سال در این روز توسط دفتر بین‌المللی کتاب برای نسل جوان (IBBY) برای بزرگداشت مقام کتاب کودک و ادبیات کودک و نوجوان در کشورهای جهان جشن گرفته می‌شود و مدیریت آن را این دفتر که از سال ۱۹۵۳ میلادی در سوئیس آغاز به کار کرده‌است برعهده دارد.
مراسم این روز هر سال در یکی از کشور جهان که عضویت دارد برگزار می‌شود و این کشور پوستر و پیام روز جهانی کتاب را تهیه می‌کند. امسال کشور لتونی میزبان این روز است. پیام امسال روز جهانی کتاب کودک را با عنوان "The small is big in a book" به زبان انگلیسی در اینجا بخوانید: yon.ir/HwLXH و پوستر با کیفیت را از اینجا دانلود کنید: yon.ir/K43WN


☸️ #هانس_کریستین_اندرسن (به دانمارکی: Hans Christian Andersen) (دوم آوریل ۱۸۰۵ – چهارم اوت ۱۸۷۵) نویسنده معروف اهل دانمارک است.
از معروف‌ترین داستان‌های او می‌توان از پری دریایی کوچولو، بندانگشتی، جوجه اردک زشت، زندگی من، ملکه برفی، دخترک کبریت فروش و لباس جدید امپراتور نام برد. داستان‌هایش به ۱۵۰ زبان ترجمه شده‌است و همچنان میلیون‌ها نسخه از آن‌ها در سراسر جهان چاپ می‌شود. او حدود ۲۲۰ داستان تخیلی نوشته‌است. داستان «ملکه برفی» در سال ۲۰۱۳ با حمایت کمپانی والت دیزنی، به صورت انیمیشن و با نام frozen (منجمد) ساخته شد.


☸️ امیل ادوار شارل آنتوان زولا یا #امیل_زولا (فرانسوی: Émile Édouard Charles Antoine Zola; زاده ۲ آوریل ۱۸۴۰- درگذشته ۲۹ سپتامبر ۱۹۰۲) رمان‌نویس، نمایش‌نامه‌نویس و روزنامه‌نگار فرانسوی بود.
یکی از پرطرفدارترین آثار زولا رمان «ژرمینال» است که بارها به دست مترجمان متفاوت به فارسی برگردانده و به دفعات چاپ و منتشر شده‌است. از معروف‌ترین این ترجمه‌ها می‌توان به ترجمه #سروش_حبیبی از این رمان اشاره کرد.

نگاهی به دیگر آثار👇:
دارایی خانواده روگن/ سهم سگان شکاری/ فتح پلاسان/ نانا/ شور زندگی/ پول/ شکست/ دکتر پاسکال/ و...

📚 @klidarدیدگاه های شما