📗 #عشق_و_چیزهای_دیگر

27 اسفند 1396


#کتاب_امروز

📗 #عشق_و_چیزهای_دیگر
📙 #مصطفی_مستور
📒#نشر_چشمه

📚@klidar
کلیدر/ #مهرنوش:

و این هم از کتاب تازه‌ی مصطفی مستور: عشق و چیزهای دیگر. از کارهای آقای مستور چندتایی رو خوندم و به نظرم از لحاظ سبک نوشتاری با افرادی مثل خانم وفی قابل مقایسه هست. البته به هر حال هر کس شیوه روایت خودش رو داره، اما این کتاب جدید واقعا حس زنانه‌نویسی رو بهم داد (دقت داشته باشید مثل خیلی‌ها مشکلی با زنانه‌نویسی ندارم).

چهار تا آدم مختلف با هم توی یک خونه زندگی می‌کنن که سه تاشون مستاجر هستن و هرکدوم با آرزوها و روحیات مختلف. یکی همش پیِ پولدار شدنه، اون یکی کمی عارف مسلکه و راوی که عاشق‌پیشه هست. اما به قول "سُرمه" انگار بعضی چیزها رو باید ریخت تو پلاستیک و شب گذاشت دم در، مثل عشق و چند چیز دیگه...

یک داستان عاشقانه‌ی ساده و نوستالژی که به شیوه‌ی دلچسبی روایت شده. پسری که از اهواز با امید و آرزو میاد تهران و ...


◀️ #چند_سطر_کتاب 

بچه که بودم پدرم دوچرخه رالی انگلیسی سایز بیست و چهار داشت. بعد دوچرخه‌اش را فروخت و دوچرخه رالی انگلیسی قدیمی سایز بیست و چهار دیگری خرید. دانشگاه که قبول شدم فکر کرد وقتش رسیده که دوچرخه‌اش را عوض کند، برای همین فورا دوچرخه‌اش را فروخت و دوچرخه‌ی رالی انگلیسی قدیمی سایز بیست و چهار دیگری خرید. حالا سال‌هاست با همین دوچرخه از خانه می‌رود خیاطی و از خیاطی برمی‌گردد خانه. پدرم هر کاری را درست و دقیق و به موقع انجام می‌دهد و به نظر می‌رسد از انجام هر کاری _حتا کارهای سخت_ لذت می‌برد. من اما انگار هرکار را فقط انجام می‌دهم که انجامش داده باشم؛ بی آنکه از آن لذت ببرم یا اغلب حتا درست انجامش داده باشم. از نظر پدرم زندگی باید سه خصوصیت داشته باشد وگرنه جهنم می‌شود: ساده باشد، کند باشد و خلوت باشد.
ص 12

🔹عشق و چیزهای دیگر/ مصطفی مستور/ نشر چشمه/ رقعی/ شومیز/  124صفحه/11000 تومان

📚@klidarدیدگاه های شما