فلیکس درمیان بچه های دنیا

03 بهمن 1396


 

بچه‌ها حتما با قصه‌های فلیکس آشنا هستن و برنامه کودک اونو دیدن. نشر زعفران سری کتاب‌های فلیکس رو برای بچه‌ها منتشر می‌کنه اما نه مثل کتاب‌های معمولی همیشگی.
این کتاب‌ها تعامل بچه‌ها با داستان رو بیشتر می‌کنن و خوندن و ادامه‌ی کار رو هیجان‌انگیزتر. مثلا هر بار که فلیکس به سفر میره و برای سوفی نامه میده، نامه‌ی فلیکس دخل یک پاکت مهر و موم شده قرار داره و بچه‌ها باید خودشون پاکت رو باز کنن و نامه رو بخونن. تازه توی این کتاب فلیکس از سفر سوغاتی هم آورده!
من و سعیده که هی باید با وسوسه‌ی باز کردن نامه‌ها و سوغاتی بجنگیم!! یعنی فلیکس چی برای سوفی سوغاتی آورده؟!
 
تا یادم نرفته بگم این کتاب برای بچه‌های دوره ابتدایی مناسبه و البته برای بچه‌های کوچیکتر هم کتاب فلیکس با نامه‌های هیجان انگیز داره، و متن داستان هم مناسب سنین پایین تره.

چند سطر کتاب 

اگر خانواده‌ی سوفی برای تعطیلات تابستان به سواحل سوئد نمی‌رفتند، این همه اتفاق هم نمی‌افتاد.
آن‌ها درست کنار دریا، کنار اسکله‌ای کوچک در خانه‌ی چوبی قرمزی ساکن شده بودند. توی اسکله قایق بادبانی کوچکی هم بود. سوفی و فلیکس سوار قایق شدند. پدر با صدای بلند گفت: «طناب‌ها را باز کنید!» و خیلی زود از بندر به طرف خلیج حرکت کردند. باد در بادبان‌ها می‌پیچید و قایق کوچک با سرعت زیاد روی موج‌ها حرکت می‌کرد. یک دفعه جهت باد عوض شد و قایق خیزی برداشت و فلیکس از توی قایق پرت شد بیرون و افتاد توی آب...

فلیکس در میان بچه های دنیا/ آنت لَنگن/ مترجم: منیژه نصیری/ نشر زعفران/ خشتی/ زرکوب/ 36 صفحه/  28000 تومان

یادداشت: کلیدر/ مهرنوش چمنیدیدگاه های شما