خوب های بد بدهای خوب

30 تیر 1397


کتاب خوب های بد، بدهای خوب در واقع همون کتابی هست که نشر باز با عنوان مدرسه افسانه ای و زیر عنوان خواهران گاوالدون منتشر کرده.
اونطور که من متوجه شدم این کتاب یک مجموعه چهار جلدی هست که بین سالهای 2013 تا 2017 منتشر شده و کتاب حاضر جلد اول این سری هست.

در روستای گاوالدون هر چهار سال یکبار اتفاقاتی جادویی می افته و دو بچه از روستا دزدیده میشن تا به مدرسه جادوگری برده بشن. یکی زشت و شرور و دیگری زیبا و خوش قلب. و مدتی بعد کتابهایی به تنها کتابفروشی شهر آورده میشن که بچه های گمشده نقش شخصیت های اصلی رو توی این داستان ها دارن.

سوفی دختریه که خیلی به خودش میرسه و سعی میکنه تا خودش رو زیبا و خوش قلب نشون بده تا توسط مدیر مدرسه انتخاب بشه و با آگاتا دختر عجیب و زشت ساکت قبرستان میگرده تا زیباییش بیشتر به چشم بیاد.
حالا شب انتخاب فرا رسیده و باید دید چه اتفاقی می افته و کی انتخاب میشه..

چند سطر کتاب 


صدایی با بی‌ادبی گفت: «برو گم شو!» 
سوفی صدایش را نازک کرد و گفت: «چاره‌ای نداری جز اینکه با بهترین دوستت حرف بزنی.» 
 «تو بهترین دوست من نیستی!» 
سوفی پرسید: «پس کیه؟» فکر کرد شاید بِل به آنجا آمده باشد. 
 «به تو ربطی نداره.» 
سوفی نفس عمیقی کشید؛ نمی‌خواست اتفاق رادلی دوباره برایش بیفتد. «آگاتا ما دیروز با هم خیلی خوش گذروندیم. فکر کنم بد نیست امروز هم دوباره با هم باشیم.» 
 «موهای منو نارنجی کردی!» 
 «بعدش که درستش کردیم، مگه نه؟» 
 «تو همیشه کرِم‌ها و معجون هات رو روی من آزمایش می‌کنی تا ببینی چه جوری می‌شن.» 
سوفی گفت: «مگه دوست برای همین کار‌ها نیست؟ دوست‌ها باید به همدیگه کمک کنن!» 
ص ۱۴

خوب های بد، بدهای خوب/سومان چینانی/ مترجم: نعیمه حسینی/ نشر پرتقال/ چاپ اول 1396/ رقعی/ شومیز/ 533 صفحه/ 25000 توماندیدگاه های شما

مهرنوش | 6 ماه پیش

درود سلامت باشید اگر دت کنید در انتهای کتاب "خوب های بد" داستان تموم نمیشه و سرنوشت سوفی و آگاتا مشخص نیست. در کتاب های بعدی که البته اسم هرکدوم با هم متفاوته باز هم سوفی و آگاتا حضور دارن و نشون میده که چی به سر اونها اومده. مثلا کتاب دوم به برگشتنشون به دهکده میپردازه و اینکه هرکدوم چه واکنشی نسبت به این موضوع نشون میدن. در کتاب بعدی مدرسه تحت نظارت مدیر اصلی قرار میگیره و مدرسه تبدیل شده به مدرسه شرورها. حالا آگاتا و تئو میخوان مشکلات رو حل کنن. و همینطور الی آخر هر جلد ماجرای خاص خودش رو داره.

فاطمه | 6 ماه پیش

سلام خسته نباشید من این کتابو خوندم و واااقعا عاشقش شدم این کتاب جادوییه!! ولی یه سوال داشتم قسمت هایی ک از این کتاب در سال های 2013تا2016 منتشر شد همگی یک داستان هستند؟ یعنی کل داستان همین کتابه؟ یا ادامه داره؟ آخه تو اینترنت تو سایتهای خارجی دیدم چهار جلدی ک تو سال های مختلف منتشر شده عکس های متفاوتی دارن و روی هرکدوم یک عنوان خاص جدا از عنوان اصلی کتاب نوشته شده خواستم بدونم داستان ها متفاوته یا همشون همین روایت رفتن سوفی و آگاتا به مدرسه های ظاهرا اشتباهه تا فهمیدن حقیقت و در آخر داستان برگشت به گاوالدان؟ کل داستان همینه یا ادامه ای هم داره و کتابی منتشر شده ک نخوندمش؟ لطفا کامل توضیح بدید برام خیلی مهمه