عشق هرگز فراموش نمی کند

03 اسفند 1399


#کتاب_امروز
📙 عشق هرگز فراموش نمی‌کند
🔸 #سالی_هپ_ورث

✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #مهرنوش_چمنی: 
کتاب امروزمون ترسناکه! البته فقط برای من ترسناکه، وگرنه تم داستان عاشقانه‌س😄
الان می‌گم چرا ترسیدم:
آنا یک پزشک سی‌وهشت ساله است که دچار آلزایمر زودهنگام شده. اون سعی‌شو می‌کنه تا روی پای خودش بایسته و مدتی هم توی خونه‌ی برادر دوقلوش زندگی می‌کنه. اما این بیماری شوخی‌بردار نیست و بهتره قبل از اینکه فراموش‌کاریش، آسیب بیشتری به دیگران بزنه، بره و توی یک موسسه‌ی مخصوص زندگی کنه.

آنا به یک آسایشگاه میره که اکثر اون‌ها سالمندان دچار آلزایمر هستند. اما به جز آنا، یک مرد جوان دیگه هم هست که اون هم دچار همین مشکله.

ترس من این بود که اگه دچار این بیماری بشم، آدمایی که دوستشون دارم رو فراموش می‌کنم. اما ظاهرا برای آنا، رفتن به آسایشگاه، به معنی پایان زندگی اجتماعیش نیست و شاید بتونه یک پیوند جدید رو تجربه کنه...

 ◀️ چند سطر کتاب

می‌پرسم: «خب، خودت چطور؟ به این داستان نفرین اعتقاد داری؟»
«البته که ندارم. منظورم این است که ما گرفتار بدبیاری شده‌ایم، اما من این خزعبلات را باور ندارم. می‌خواهم پدربزرگم در جشن شرکت داشته باشد و او زیر بار نمی‌رود. می‌گوید نمی‌تواند شاهد بدبختی من باشد.»
«به پدربزرگت بگو اگر ازدواج نکنی، سرنوشتی بدتر از مرگ را تجربه خواهی کرد.»
او چشمانش را باریک می‌کند و به من خیره می‌شود.
«به او بگو اگر با کسی که دوستش داری بمیری، زنی شاد خواهی بود. به او بگو حتی اگر حق با او باشد، ترجیح می‌دهی یک سال با شادمانی زندگی کنی تا اینکه بعد از یک عمر، در حالی به گور بروی که معنای عشق و شادی را نفهمیده‌ای.»
ص19

📒عشق هرگز فراموش نمی‌کند، سالی هپ ورث، #مترجم: #فاطمه_باغستانی، #نشر_کوله_پشتی، 360صفحه، چاپ دوم1399، قیمت: 60هزارتومان

عنوان اصلی: The Things We Keep
نویسنده: #Sally_Hepworth

▫️ t.me/klidarNews دیدگاه های شما