آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند

26 بهمن 1399


#کتاب_امروز
📘 آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند
🔻 #گلندی_وندرا

✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #روح‌انگیز_روح‌بخش: 

"آنجا که جنگل و ستاره‌ها به هم می‌رسند" یک رمان عاشقانه_اجتماعی هست که قراره حین داستان شاهد معجزه‌ باشیم. معجزه‌هایی از جنس کهکشانی و مورد قبول یک موجود فضایی. می‌پرسین چه ربطی داره؟! 
خب باید بگم این رمان خیلی مرموزه! اولین رمان نوشته شده توسط گلندی وندرا ست که یک محقق و دانشمنده. در نواحی روستایی کالیفرنیا زندگی می‌کنه و این داستان هم در دل طبیعت اتفاق می‌افته.
«جوانا تیل» بعد از کنار اومدن با حوادث سخت زندگیش با یک دختر کوچولو (همون شخصی که  می‌گه از کهکشان اومده و دنبال معجزه‌های کهکشانیه) آشنا می‌شه و بعد از کلی مقاومت به ناچار اونو به زندگیش راه می‌ده و این کوچولو عشق و اعتماد رو به جوانا هدیه می‌ده. ولی فقط همینا معجزه‌های آسمونیش نیست...

 
◀️ چند_سطر_کتاب:

اورسا به جو نگاه کرد و گفت: «اگه من واقعا اهل یه دنیای دیگه باشم چی؟ تا حالا اصلا حتی یک لحظه هم نشده که حرفم رو باور کنی؟»
جرئتش را از دست داده بود. یا شاید هم اصلا  قصد نداشت حرفی بزند.
هرچه که بود، جو مخمصه‌ای را که او در آن افتاده بود، درک می‌کرد. 
اورسا میجر زاییده‌ی تخیل او بود؛ ستاره‌هایی که در کنار هم شکل یک خرس را می‌ساختند. دخترک هم‌چون یک سحابی موازی زندگی می‌کرد. مثل کودکی که وقتی نقاشی‌هایش را رنگ می‌کند، کاملا حواسش هست که از خط بیرون نزند، اورسا هم مجبور بود روی تمام حرکاتش کاملا کنترل داشته باشد، وگرنه ممکن بود وارد دنیای ترسناکی شود. ممکن بود از نقاشی‌هایی که خودش کشیده بود بیرون بزند. اورسا تنها در محدوده‌ی آن شکل بود که در امان می‌ماند.
ص228


📗 #آنجا_که_جنگل_و_ستاره‌ها_به‌هم_می‌رسند، گلندی وندرا، مترجم: #سیدرضا_حسینی، #نشر_آموت، 441صفحه، چاپ اول1399، قیمت: 66هزارتومان

عنوان اصلی: Where the Forest Meets the Stars
نویسنده:Glendy_Vanderah

▫️ t.me/klidarNews ▫️instaklidar ▫️ klidar.irدیدگاه های شما