تو نمی‌توانی روزم را خراب کنی

22 دی 1399


#کتاب_امروز
📙 #تو_نمی‌توانی_روزم_را_خراب_کنی
🔻 #آلن_کلاین

✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #روح‌انگیز_روح‌بخش: 

روی کتاب نوشته 52 هفته و 52 راهکار مهم برای رسیدن به قله‌ی موفقیت.
به نظرم یک‌جورایی به ما قول داره می‌ده که 52 هفته به حرف‌هاش عمل کنیم بعد دیگه یک آدم آروم می‌شیم که خیلی خون‌سرد در مقابل اتفاقاتِ اعصاب خرد کن و رو مخ اطرافمون می‌شینیم و دنبال راه حل می‌گردیم. بد هم نیست اگه این‌طور باشه🤔

البته رسیدن به این درجه از تسلط به خودمون و اطرافمون، شامل موضوعات 52هفته است که سه تا بخش عمده داره و باید خوب درکشون کنیم.
بخش اول فهرست «بیدار باش» هست. یعنی بیداری و آگاهی در برابر همون اتفاق‌های کوچولویی که اعصاب خرد کنن مثل مشکلات خانوادگی، مالی، کاری و... .
بخش ‌های بعدی این کتاب یک سری روش‌های عملی و در نهایت جمع‌بندی به ما میده، تا هم حواسمون جمع باشه و هم نحوه رویارویی با مشکلات رو بدونیم تا حداقل کم‌تر آسیب روانی و اجتماعی ببینیم و با اعتماد به نفس افسار زندگیمون رو به دست بگیریم.

ابتدای مقدمه هم خیلی جالب نوشته راجع‌به زندگی:
«تولد به این معناست که کسی به تو برای رفتن به تئاتری به نام زندگی بلیتی بدهد. تولد یعنی رفتن به تئاتر. بلیت به تو کمک می‌کند که وارد سالن بشوی ولی به تو اوقات خوش یا بد نمی‌دهد...»
استوارت امری (نویسنده‌ی کتاب‌های خودیاری، مربی)

◀️ #چند_سطر_کتاب:

بیدار باش شماره‌ی 40
مثل بچه‌ها بی‌خیال باش
شاید امروز با کسی مواجه شوی که تو را عصبانی کند یا با مسئله‌ای که غیرقابل حل به نظر برسد. به جای اینکه در این مورد حرص بخوری، توصیه می‌کنم نگرشی تازه‌ اتخاذ کنی و در نظر بیاوری که بچه‌ها چگونه با چنین مسائلی برخورد می‌کنند. بله، درست فهمیدی، من گفتم بچه‌ها چون آن‌ها قوه‌ی تمیز و عقل بی قیدوشرط دارند. 
ص242

بیدار باش شماره‌ی 46
چشمان شوخ‌طبع خود را باز کن
همه‌ی ما حس شوخ‌طبعی داریم. گاهی این شوخ‌طبعی از طرف جامعه یا به واسطه‌ی طرز تربیت ما در ایام کودکی ‌سرکوب می‌شود. ولی همه‌ی ما با حس شوخ‌طبعی به دنیا می‌آییم. این یکی از ابزارهایی است که برای بقای بشر به او اهدا شده است. هیچ حیوانی از این توانایی منحصر به فرد بهره‌مند نیست که موضوعی خنده‌دار پیدا کند و به آن بخندد.
مسئله این است که ما فراموش می‌کنیم از این نعمت الهی استفاده کنیم. 
ص276


📗تو نمی‌توانی روزم را خراب کنی، آلن کلاین، مترجم: #نفیسه_معتکف، #نشر_لیوسا، 311صفحه، چاپ دهم1399، قیمت: 54هزارتومان

عنوان اصلی:  You Can't Ruin My Day: 52 Wake-Up Calls to Turn Any Situation Around
نویسنده:#Allen_Klein
▫️ t.me/klidarNews ▫️instaklidar ▫️ klidar.i
rدیدگاه های شما