زندگی به سبک آنی

20 دی 1399


#کتاب_امروز
📗 زندگی به سبک آنی
🔹 #کریستین_ماهنی

✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #مهرنوش_چمنی: 

امروز یه کتاب برای رده سنی ده سال به بالا داریم! 
"زندگی به سبک آنی" یک رمان رئال برای کودک و نوجوانه، اما چیزی که توجهم رو جلب کرد سبک نوشتنش بود. نویسنده داستان رو به صورت یک متن یکپارچه ننوشته، بلکه اون رو لیست کرده!
آنی عاشق لیست نوشتنه. اون همه چیز رو لیست می‌کنه تا بتونه از دور و برش بیشتر سر در بیاره. شما با آنی آشنا می‌شید، با اون به شهر جدید می‌رید، با آدم‌های جدید و یک عالمه اتفاق خوب و بد آشنا می‌شید، اما در واقع فقط لیستی از این اتفاق‌ها رو می‌بینید!

آنی به خاطر حافظه‌ی خیلی خوبی که داره، توی مدرسه مرتکب یک اشتباه ساده میشه. بعد این خانواده مجبور می‌شن به شهر دیگه‌ای اسباب‌کشی کنن و آنی همش فکر می‌کنه اشتباه اون باعث مهاجرتشون به شهر دیگه شده. علاوه بر اون، وضعیت مالیشون که خراب‌تر شده، دوری از دوست صمیمیش و حضور در مدرسه‌ای که حتی یک نفر رو نمی‌شناسه باعث استرسش شده.
کنار اومدن با این همه مشکل کار ساده‌ای نیست...

◀️ چند سطر کتاب

پنج دلیل تنفرم از اسم واقعی‌ام، آندرامدا
1. همه می‌گویند: «اسم عجیبیه.»
2. هیچ‌کس بلد نیست هجی‌اش کند.
3. هیچ‌کس تلفظش ر ا بلد نیست. (این‌طوری تلفظ می‌شود: آن ـ درام ـ مدا)
4. هیچ‌کس نمی‌تواند آن را به خاطر بسپارد. (شاید این مورد بیشتر از بقیه ناراحتم می‌کند؛ چون من تقریبا همه‌چیز را به خاطر می‌سپارم.)
5. با این‌که بیشتر مردم من را آنی صدا می‌زنند، برادرم می‌گوید باید اسم مستعارم «درام» یا «دا» باشد. (اسم برادرم تد است؛ اسم پدر پدربزرگم. ظاهرا مامان و بابا همه‌ی ذوق و سلیقه‌شان را برای اسم من نگه داشته‌اند!)
ص9

📗زندگی به سبک آنی، کریستین ماهنی، مترجم: #آلا_پاک_عقیده، #نشر_پرتقال، 240صفحه، چاپ دوم1399، قیمت: 43هزارتومان

عنوان اصلی: Annie's Life in Lists
نویسنده: #Kristin_Mahoneyدیدگاه های شما