13 کاری که زنان دارای ذهن قوی انجام نمی دهند

14 آبان 1399


#کتاب_امروز
📗13 کاری که زنان دارای ذهن قوی انجام نمی دهند
🔻#ایمی_مورین

منظور از زنان دارای قدرت ذهنی چیست؟ با استفاده از مباحث حساس مانند سکسیسم ، رسانه های اجتماعی ، مقایسه اجتماعی و فشارهای اجتماعی ، ایمی به این سوال پرداخته و توصیه های متفکرانه ، هوشمندانه ، نکات عملی و راهکارهای خاص را ارائه می دهد و آنها را با تجربیات شخصی و داستان های بیماران قبلی اش به خوبی ترکیب می کند - نمونه های شناخته شده و ناگفته از زنان از سراسر جهان و با پیشینه ها و فرهنگ های متفاوت. در طول این دوره ، او نواحی ای را که زنان - و نیز جامعه در سطح وسیع – باید در آن مورد توجه قرار گیرد ، مورد بررسی قرار می دهد تا از آنها نظر ذهنی قدرتمند شوند.

زنان شجاع و قوي بسياري در دنيا وجود دارند كه در حال ايجاد تفاوت هستند. آن‌ها براي تغيير قوانين، پيروز شدن بر فاجعه‌هاي هولناك جنگيده‌اند و كارهاي برجسته‌اي انجام داده‌اند. ما داستان‌هاي آن‌ها را در مجلات خوانده‌ايم، آ‌ن‌ها را در اخبار ديده‌ايم و صحبت‌هايشان را شنيده‌ايم كه براي ميليون‌ها نفر پخش شده است. اما ميليون‌ها زن قوي هم وجود دارد كه نام آن‌ها هرگز شنيده نخواهد شد. آن‌ها هرگز افرادي مشهور، سخنران يا شخصيت‌هاي تاريخي نخواهند شد. آن‌ها كسب و كاري را راه‌اندازي نمي‌كنند، كتاب نمي‌نويسند يا رسانه‌ها با آن ها مصاحبه نمي‌كنند. آن‌ها زناني هستند كه تاثير مثبتي بر خانه و جامعه‌ي خود مي‌گذارند.

▪️ منبع: ایران کتاب

◀️ چند سطر کتاب
بررسی منتشر شده در مجله علوم روانشناسی در سال 2008 نشان داد وضعیت ادراک مردان، پس از ابراز عصبانیت، تقویت می‌شود. از طرف دیگر، اگر زنان عصبانیت خود را برزو دهند، رفتارشان ناشایست در نظر گرفته می‌شود. 
این بررسی نشان داد رهبران مرد وقتی صدای خود را بالا می‌برند یا نارضایتی خود را ابراز می‌کنند، احترام به دست می‌آورند؛ اما وقتی رهبران زن فریاد می‌زنند، «ریاست مآب» یا «از نظر احساسی ناپایدار» در نظر گرفته می‌شوند.

بررسی‌های دیگر نشان داده است تخطی از هنجارهای جنسیتی باعث می‌شود دیگران «نظارت اجتماعی»انجام بدهند تا زنان را به «حد و مرزها» بازگردانند. زنانی که از هنجارهای اجتماعی تخطی می‌کنند، احتمالا با نگاه‌های عصبانی، پول کمتر، ترفیع کمتر، نظرات  منفی یا محرومیت از حقوق اجتماعی رو به رو می‌شوند.
 ص 198

📙 13 کاری که زنان دارای ذهن قوی انجام نمی دهند، ایمی مورین، مترجم: #منصور_بیگدلی، #نشر_بهار_سبز، 410صفحه، قیمت: 79هزارتومان

#روانشناسی

عنوان اصلی:   13 Things Mentally Strong Parents Don't Do: Raising Self-Assured Children and Training Their Brains for a Life of Happiness, Meaning, and Success
نویسنده: #Amy_Morinدیدگاه های شما