از دخترت قهرمان بساز

09 آبان 1399


#کتاب_امروز:
📘از دخترت قهرمان بساز/ دارلین براک

▪️هیچ لذتی فراتر از این نیست که ببینید دخترتان به جایگاهی که برای او مقدر شده رسیده درحالی که قدرت، بخشش و شهامت روبه‌روشدن با آینده، تحقق سرنوشتش و رفتن به ‌دنبال رؤیاهایش را دارد؛ روزی که او خانه شما را ترک می‌کند تا زندگی خودش را شروع کند متوجه می‌شوید که این همه تعهد و جنگیدن ارزشش را داشته است.

▪️دارلین براک معتقد است، یکی از ارزشمندترین و چالش برانگیزترین مشاغل جهان، تربیت دخترانی توانمند و شایسته است فرقی نمی‌کند دخترانی که در زندگی شما هستند از طریق ازدواج، فرزندخواندگی و .... وارد زندگی شما شده‌اند، بلکه این مهم است که دخترانی با شجاعت و عزمی راسخ تربیت کنید؛ انسان‌هایی که روی پای خود بایستند و تکیه‌گاهی برای دیگران هم باشند./ ایسنا

◀️ #چند_سطر_کتاب

اگر قبل‌ از هر اقدامی، و به‌جای ثبت‌ نام‌ کردن فرزندانمان در هر‌ کلاسی که به‌ دستمان می‌رسد، استعدادهای ذاتی آن‌ها را پیدا کنیم خدمت بزرگی به آن‌ها می‌کنیم.
برای فهمیدن اینکه چه‌کارهایی برای دخترتان مناسب‌تر است، با قراردادن او در‌ معرض انتخاب‌های تاحد‌امکان زیاد تحقیقاتتان را شروع کنید. او را برای تماشای مسابقات فوتبال، مشاهدۀ کنسرت‌ها و موسیقی‌های مختلف و دیدن نقاشی‌های موزه‌های هنری ببرید. به دخترتان دقت کنید تا ببینید چه‌ زمانی چشمانش برق می‌زنند، به نظرات و برداشت‌هایی که از آن اتفاق دارد خوب گوش کنید و از او بپرسید که آیا باز‌ هم دلش می‌خواهد به آن مکان برود؟
اینکه او هیجان‌زده هست یا نه به شما پاسخ را نشان می‌دهد. آیا مجذوب آن جایی که او را برده‌اید شده و با‌ اشتیاق می‌خواهد تجربۀ بیشتری از آن جا داشته باشد؟

🔹از دخترت قهرمان بساز/ #دارلین_براک #زهرا_جهانفریان، #نشر_کوله_پشتی، 312صفحه، رقعی، شومیز، چاپ سیزدهم1399، قیمت: 45هزارتومان

Raising Great Girls
#Darlene_Brock

 دیدگاه های شما