لئا

21 مهر 1399


#کتاب_امروز
📙 لئا
🔸#پاسکال_مرسیه

✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/#روح‌انگیز_روح‌بخش:
این داستان لحنی آرام و خودمونی داره جوری که تا شروع می‌شه حس می‌کنی توی همون صحنه حضور داری و با چشم‌های خودت شاهد ماجرایی!
و حالا راجع‌به موضوع داستان که از یک برخورد اتفاقی شکل گرفته. از گفت‌و‌گویی غمگین بین دو نفر که اتفاقا ما قراره همراه شخصیت دوم بشیم و بریم توی تونل زندگیش و از پیچ‌و‌خم‌هاش بگذریم و ببینیم چه خبره؟ سفره‌ی دلش رو باز می‌کنه و داستان غم‌انگیز فوت همسرش و روان‌پریشی دختر کوچولوش رو تعریف می‌کنه.
اما قشنگی داستان اینجاست که یهو از امید می‌گه از اینکه یک نوازنده‌ی خیابونی و سازش چطور روی زندگی دختر کوچولو و یک مرد تاثیر می‌ذاره.
اینجوریاست که وقتی همراه می‌شی، هر قدم جلو میری این رمان قله و دره داره، یاس و امید داره، برد و باخت داره.
لئا! این دختر کوچولوی قهرمان که به ما یاد می‌ده چطور خودمون رو پیدا کنیم و نیروی درونمون رو جدی بگیریم.

◀️ #چند_سطر_کتاب

اولین اجراها مدتی کوتاه چند هفته پس از آن بود که لوی ویولنش را به او هدیه داد. معلوم شد هنوز هم در دنیای موسیقی نفوذ دارد. نوشاتل، بیل، لوزان، متعجب از دختر جوانی که قطعات یوهان سباستین باخ را با چنان شفافیتی می‌نواخت که همه را اسیر و افسون خود می‌کرد، و دختری که سالن‌های همیشه پر را با یک آوا پُرتر می‌کرد، به گونه‌ای که مردم مدت‌ها نظیرش را ندیده بودند. خبرنگاران از نیرویی باورنکردنی می‌نوشتند که در نواختنش وجود دارد، و یک‌بار فان‌فلیت هم این واژه را جایی خوانده بود؛ واژه‌ای که در سنت موریتس از ذهنش عبور کرده بود: تقدس.
ص153

📘 #لئا، مترجم: #زهرا_نیکان_پور، #نشر_کوله_پشتی، 255صفحه، چاپ اول1399، قیمت: 39هزارتومان

عنوان اصلی: Lea
نویسنده: #pascal_Mercier

 

https://t.me/klidarnews

https://www.instagram.com/instaklidar

 دیدگاه های شما