جادوی موثر بی خیالی

15 مهر 1399


#کتاب_امروز
📒 جادوی موثر بی‌خیالی 
🔹 #سارا_نایت

✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ 

بعضی کتابا دیگه زیادی جهان‌اولی هستن! مثلا همین کتاب جادوی موثر بی‌خیالی. خانم سارا نایت اولش با خوشحالی میگه از کارش استعفا داده تا برای خودش کار کنه(اصلا نگران گذران زندگی نیست!) و بعدش میره کشوی جورابای شوهرش رو به شیوه خانم ماری‌کاندو مرتب می‌کنه، بعد می‌بینه چه خوبه میره بقیه کشوها و کمدها رو هم به همون شیوه مرتب می‌کنه و دیگه هیچ نگرانی‌ای نداره! 😐🤨

از اینا گذشته اگه کمی از دغدغه‌های جهان‌سومی گذر کردین، خوندن این کتاب می‌تونه جالب باشه. البته در بعضی موارد هم اشتراکاتی با ما داره. مثلا دیگه دلش نمی‌خواد برای جشن عروسی، جشن  اسم‌گذاری نوزاد نوه خاله‌ی عمه، افتتاح گالری هنرهای دوستِ دوستش و غیره نگران باشه.

به طور کلی خانم نایت نشون میده که خیلی از استرس‌ها و نگرانی‌های ما بیهوده هستن و میشه خیلی راحت و بدون عذاب وجدان اون‌ها رو کنار گذاشت و از زندگی لذت برد.

◀️ چند سطر کتاب:

بعضی از چیزهایی که در لیست من هستند ممکن است سطحی یا ساده به نظر برسند، اما به شما اطمینان می‌دهم که این‌ها نشانه‌های واضح و قابل اندازه‌اند برای وقت، انرژی، یا پولی که صرف می‌کنم.
برای مثال، اغلب اوقات، احساس می‌کنم برای رفتن به باشگاه تحت فشارم، و بعد هم به خاطر نرفتن احساس گناه می‌کنم. با تصمیم به بی‌خیالی نسبت به باشگاه رفتن، خودم را از این لحظات پر از احساس گناه و نالایق بودن (و چاقی) رها می‌کنم و در عوض، هرروز صبح، یک ساعت اضافه می‌خوابم. با این کار، در وقت، انرژی و اگر حق عضویت باشگاه را هم حساب کنید، در پول نیز صرفه جویی می‌کنم.
ص55

📗 جادوی موثر بی خیالی (چگونه از وقت گذاشتن برای افرادی که دوست نداریم و انجام کارهایی که نمی‌خواهیم دست برداریم)، مترجم: حسام فروزان، نشر نون، 176صفحه، چاپ اول1399، قیمت: 35هزارتومان

عنوان اصلی: The Life-Changing Magic of Not Giving a F*ck
نویسنده: Sarah Knight

▫️ t.me/klidarNews دیدگاه های شما