نیمه تاریک وجود

14 مهر 1399


#کتاب_امروز
📗 نیمه تاریک وجود
🔻#دبی_فورد

✍️ #مریم_یزدانمهر
کتاب نیمه‌ی تاریک وجود با نثری روان و دلنشین ما را با اعماق وجودمان آشنا می‌سازد و موجب می‌گردد تمامی جنبه‌های وجودی خود را دوست بداریم؛ جنبه‌های روشن و تاریک خویش را.

دبی فورد در این کتاب از تجارب خود سخن می‌گوید؛ از اینکه تا بیست و هشت سالگی زندگی خوبی را تجربه نکرده، در دام اعتیاد افتاده بوده، و گرفتار عادات بد ...
اما پس از آن، با تمام وجود خواهان تغییر خود شده، آگاهانه در این راه تلاش کرده است.

خواندن کتاب نیمه‌ی تاریک وجود به طرز شگفت‌آوری خودباوری و اعتماد به نفس را در وجود انسان تقویت کرده، این حس را به وی القاء می‌کند که هرگز خود را دست کم نگیرد و قابلیت‌هایش را به دنیا نشان دهد؛ زیرا انسان خلق شده تا شکوه خداوندی را که درون اوست، جلوه‌گر سازد.

همچنین جسارت تحقق بخشیدن به رویاها و احساس تعهد برای قول‌هایی که انسان به خود داده، در حین خواندن کتاب، به جان و دل مخاطب می‌نشیند.

◀️ چند سطر  کتاب:

"در درون هر یک از ما گنجینه‌ای عظیم از طلا وجود دارد. این گنجینه‌ی طلا روح ماست، باشکوه، باز و درخشان. اما این طلاها با لایه‌ای سخت از خاک پوشیده شده است."

"شاید تمام اژدهاهای زندگی ما پرنسس‌هایی هستند که منتظرند فقط یک بار شجاعت و زیبایی ما را ببینند. شاید هر مورد وحشتناکی در عمقش چیزی باشد که به محبت ما نیاز دارد."

📙 نیمه تاریک وجود، دبی فورد، مترجم: عبدالله صلاحی، نشر لیوسا، 369صفحه، قیمت: 48هزارتومان

روانشناسی

عنوان اصلی:  The dark side of the light chasers
نویسنده: #Debbie_Ford

▫️ t.me/klidarNews دیدگاه های شما