محل سگ بگذارید لطفا

11 مرداد 1399✍️ کلبه‌کتاب‌کلیدر/ #مهرنوش_چمنی 
یه کتاب جدید برامون رسیده که از هیجان با خودم گفتم یه پنجاه تایی سفارش بدیم. بعد اون یکی مهرنوش زد رو شونه ام گفت هی صبر کن، پنجاه تا؟ برو عمو یکی هم زیاده. چرا فکر کردی کره زمین برای این همه آدم مهمه؟!
دیدم بیراه نمیگه🤔

خوشحالم که کتاب‌های کاربردی بیشتری نوشته و ترجمه میشن. کتابایی که فقط سخنرانی نمی‌کنن، بلکه راهکار میدن.
فهرست کتاب "لطفا محل سگ بگذارید" رو چک کردم و اول از همه رفتم سراغ بخش حیوانات خانگی و فهمیدم که خودشه!

این کتاب فقط یکی دو صفحه در مورد اینکه چرا باید مواظب کره زمین باشیم حرف زده، و بقیه کتاب، تماما راهکارهای زندگی سبز هستن. از دستور غذای وگن گرفته تا اصلاح روش زندگی و نگهداری از حیوانات خانگی و چیتان پیتان کردن وگان!
📌 غرغر: انتظار داشتم همچین کتابی با کاغذ بالکی چاپ بشه نه کاغذ سفید!

اگه از اون آدمایی هستین که پلاستیک مصرف نمی‌کنید که محیط زیست آلوده نشه، ولی تو زمستون خونه رو اونقدر گرم می‌کنید که با تیشرت بگردید، اگه پلاستیک مصرف نمی‌کنید ولی لوازم آرایشتون همگی روی حیوانات تست میشن، اگه پلاستیک مصرف نمی‌کنید ولی گوشت می‌خورید (مثل خودم🙄) و کلا اگه تصورتون از کمک به محیط زیست فقط در حد مصرف پلاستیکه، حتما این راهنما رو بخرید و هر روز بخونید.

◀️ چند سطر کتاب

کالا: گوشت بوقلمون.
...
نحوه مرگ: از پا آویزان می‌شوند و در محفظه‌ای که قرار است با شوک الکتریکی گیج شوند قرار می‌گیرند. در آنجا تحرکشان گرفته می‌شود، اما نمی‌میرند. به دلیل حجم بالا و تقلایی که می‌کنند، ممکن است در این محفظه قرار نگیرند یا در آن گیج نشوند، بنابراین گاه پیش می‌آید که حیوان هنگام بریده شدن گلویش کاملا هشیار است.
تقلای حیوان همچنین ممکن است باعث عدم دقت کافی در برش گلو شود؛ بنابراین بعضی از حیوانات ممکن است وقتی برای کندن پرها وارد مخزن آب جوش می‌شوند، هنوز زنده باشند.
ص 147

📌(در مورد ذبح شرعی در ایران مطمئن نیستم روند کشتن با گیج کردن باشه)

📗محل سگ بگذارید لطفا!، اشلی پایپر، مترجم: #عاطفه_هاشمی، #نشر_کوله_پشتی، 384صفحه، چاپ اول1399، قیمت: 55هزار تومان
# رمان_خارجی

عنوان اصلی: Give a Sh*t: Do Good. Live Better. Save the Planet.
نویسنده: #Ashlee_Piper

▫️ t.me/klidarدیدگاه های شما