نمیتوانی به من آسیب بزنی

02 تیر 1399


 

در زندگی هیچ نعمتی به‌اندازه‌ی شکست مورد چشم‌پوشی واقع نشده و اجتناب‌ناپذیر نبوده است. من بارها از این نعمت سهم برده‌ام و آموخته‌ام به آن مشتاق باشم؛ زیرا اگر شکست‌های‌تان را به‌خوبی کالبدشکافی کنید، سرنخ‌هایی خواهید یافت که کجا به اصلاحات نیاز دارید و چطور درنهایت به هدف‌تان می‌رسید.

گاگینز در نمی‌توانی به من آسیب بزنی، داستان زندگی حیرت‌انگیز خود را با ما در میان می‌گذارد و فاش می‌کند که بیش‌ترِ ما فقط از چهل‌درصد توانایی‌های‌مان بهره می‌بریم. داستان گاگینز نشان می‌دهد کـه هرکسی می‌تواند درد را عقب براند، بر ترس غلبه کند و تمام پتانسیلش را به کار بگیرد.

و تنها فرد در طول تاریخ است که دوره‌های آموزشی نخبگان در یگان ویژه‌ی نیروی دریایی ایالات متحده، تکاوران نیروی زمینی و اکیپ رزمیِ کنترل هواییِ نیروی هوایی را به پایان رسانده و به‌دنبال ثبت رکورد در تعداد زیادی از ورزش‌های استقامتی است. همین باعث شده نشریه‌ی آوتساید او را «ورزیده‌ترین مرد (واقعی) امریکا» معرفی کند.
▪️ منبع

◀️ #چند_سطر_کتاب

دفتر خاطرات‌تان را بیاورید. اگر ندارید بخرید یا در لپ تاپ یا تبلت یا نرم‌افزار یادداشت تلفن، یکی بسازید. همه‌چیز را با جزییات بنویسید. این تکلیف را با بی‌حوصلگی انجام ندهید. من گذشته‌ی کثیفم را کاملا به شما نشان دادم. اگر آسیب دیده‌اید یا هنوز در معرض آسیب هستید، داستان را کامل تعریف کنید. به رنج خود شکل بدهید. قدرت آن را جذب کنید؛ چرا که قرار است شرایط را دگرگون کنید.
شما از داستان خود، این فهرست بهانه‌ها، این دلایل خوب برای اینکه چرا به هیچ چیزی در زندگی نمی‌رسید، به عنوان سوختی برای رسیدن به موفقیت استفاده خواهید کرد! جالب به نظر می‌رسد، این طور نیست؟ نه اصلا؛ اما فعلا نگران آن نباشید. به آنجا هم می‌رسیم. اکنون فقط فهرست را تهیه کنید.
ص 37

📗نمی‌توانی به من آسیب بزنی، دیوید گاگینز، مترجم: #میلاد_بشیری، #نشر_میلکان، 315صفحه، چاپ سوم 1398، قیمت: 44هزار تومان
#روانشناسی

عنوان اصلی: Can't Hurt Me: Master Your Mind and Defy the Odds
نویسنده: #David_Goggins

 دیدگاه های شما