در ژرفای آب

27 مهر 1397


کتاب امروز
12 مرداد 96


در ژرفای آب یک کتاب دیگه از نویسنده رمان پرفروش دختری در قطاره؛ شاید شما اون کتاب رو خونده باشین اما متاسفانه من نخوندم و نمی‌تونم این دوتا رو با هم مقایسه کنم اما باید بگم که این کتاب رتبه‌ی اول نیویورک‌تایمز و آمازون رو داشته.
شروع داستان با صحنه‌ی قتل زنی که توی آب انداخته میشه هست. بعد از اون بقیه داستان در بخش‌های کوتاهی از زبون شخصیت‌های مختلف روایت شده و هرچقد که جلوتر میرین سرنخ‌های کوچیکی از اصل داستان بهتون داده میشه که مجبورتون میکنه بقیه داستان رو هم بخونید. شاید بشه گفت تم اصلی، یک داستان معمایی هست که قراره پرده از راز یک مرگ برداره اما موضوع اصلی همونطور که از اسم کتاب معلومه راجع به آبگیر و ماجراهای مرموزشه و توصیف‌های مربوط به اون و داستان‌هاش، منو یه جاهایی یاد فیلمای تیم برتون میندازه.
یک کتاب با ترجمه‌ی خوب،داستان پرکشش و تعلیق فراوان؛ خلاصه اگه دنبال کتابی میگردین که موقع خوندنش گذر زمان رو احساس نکنید به نظر این یکی از همون‌هاست.

چند سطر کتاب

هیچ‌وقت در آن اتاق خوب نخوابیدم، هیچ‌وقت یک خواب آسوده نکردم. البته آن‌طور که تو مرا می‌ترساندی و لذت می‌بردی خیلی هم جای تعجب نداشت. آن طرف دیوار می‌نشستی و ناخن‌هایت را روی دیوار می‌کشیدی؛ پشت در اتاق با لاک سرخ خونی شکلک می‌کشیدی و مخفف نام زنان مرده را روی پنجره می‌نوشتی؛ و داستان‌هایت: جادوگرانی که به آب کشیده می‌شدند یا زنان نومیدی که خودشان را از بالای صخره روی تخته‌سنگ‌ها می‌انداختند و داستان پسرک هراسانی که پشت درخت‌ها پنهان شده بود و شاهد پریدن مادرش از صخره و مرگ او بود.

در ژرفای آب
پائولا هاوکینز
مترجمان حدیث حسینی ، نازیلا محبی
نشر نون
قیمت: 25000 تومان

ریحوندیدگاه های شما