رویا

18 دی 1398


 

به گزارش خبرنگار مهر، رمان «رویا» نوشته امیل زولا به‌تازگی با ترجمه محمود گودرزی توسط نشر افق منتشر و راهی بازار نشر شده است. این‌کتاب یکی از عناوین مجموعه «عاشقانه‌های کلاسیک» است که این‌ناشر با قطع جیبی منتشر می‌کند.

رمان «رویا» شانزدهمین کتاب از مجموعه بیست‌گانه «روگن ماکار» امیل زولاست. زولا یکی از نویسندگان مهم تاریخ ادبیات فرانسه و جهان، و پیشوای مکتب ناتورالیسم است. گرچه این کتاب ماجرایی عاشقانه را به تصویر می‌کشد، اما نباید از دیدگاه نویسنده در مورد شخصیت‌ها و تاثیر وراثت، غافل شد.

داستان کتاب پیش رو، درباره دخترکی یتیم است که نزد یک قیّم نامهربان زندگی می‌کند. دختر از خانه قیم خود فرار کرده و به خانه یک زوج که منزل‌شان نزدیک کلیساست، پناه می‌برد. در ادامه داستان شخصیت یک مرد جوان که فرزند اسقف کلیساست به قصه اضافه می‌شود که پس از سال‌ها پیش پدر خود برمی‌گردد و دختر یتیم را می‌بیند. بین دو جوان داستان، عشقی پرفراز و نشیب شکل می‌گیرد که باعث سروشکل‌دادن به اتفاقات بعدی رمان می‌شود...
منبع
"رویا" ماجرای عشقی پاک بین دو جوان است که بی‌شباهت به قدیس‌ها نیستند. دو جوان که ناخواسته تقاص کارهایی را پس می‌دهند که از آن آنها نبوده است. شاید برای لحظاتی، به نظر برسد که رویایشان تحقق یافته، اما هر رویایی عاقبت پایان می‌پذیرد.

◀️  ]kn sxv ;jhf

هر بار در ازای کشفیات تازه لذتی نو میچشیدند. آنژلیک دستانیدراز داشت که جای سوزن روی آنها مانده بود و پسر دوستشان داشت. دختر متوجه پاهای باریک او شد و به کوچکی آنها بالید. همه چیزِ پسر برایش غرورآفرین بود، قدردان او بود که زیبا بود، شبی که پی برد ریش طلایی اش خاکستری تر از گیسوانش است و همین باعث میشود خنده اش بی نهایت ملیح باشد، شادی مفرطی به او دست داد. یک روز صبح که آنژلیک خم شده و فلیسین روی گردن ظریفش خالی قهوه ای دیده بود، از خود بی خود و سرگشته از آنجا رفته بود. قلبهایشان نیز پیش هم برهنه میشدند و چیزهایی نو کشف میکردند.
ص 146

▪️#رویا، #امیل_زولا، مترجم: #محمود_گودرزی، #نشر_افق، چاپ اول 1398، 384 صفحه، قیمت: 48 هزار تومان

عنوان اصلی: Le Rêve 
نام نویسنده: #Émile_Zola

@klidarدیدگاه های شما