پیپ بارتلت

16 آذر 1398


پیپ کوچولو عاااشق موجودات جادوییه، مخصوصا اسب تک شاخ. اون همیشه کتاب راهنمای موجودات جادویی رو هم به علاوه یک مداد و خوراکی برای این موجودات، همراهش داره. همه چیز خوبه تا روزی که بچه‌های مدرسه والدینشون رو برای معرفی شغل‌ها به مدرسه میارن. خانواده‍‌ی یکی از بچه، پرورش اسب‌های تک شاخ داره. پیپ یک ویژگی خاص هم داره که کسی باور نمی‌کنه: اون می‌تونه با موجودات حرف بزنه. اما انگار اسب‌های تک شاخ خیلی هم موجودات حرف گوش‌کنی نیستن و در آخر یه فاجعه رخ میده!

حالا که پیپ به خاطر خرابکاریاش تنبیه شده، برای تعطیلات اونو می‌فرستن پیش خاله "اما" که درمانگاه موجودات جادویی داره و امیدوارن اونجا کمتر خرابکاری به بار بیاد.
ولی انگار دردسر پیپ رو همه جا دنبال می‌کنه!
این کتاب کوچیک و خیییلی پرماجرا، کلی مطالب باحال و بامزه داره و البته تصاویر این موجودات رو هم ضمیمه کرده.

چند سطر کتاب


توماس پرسید: «اون یکی قسمتش هم واقعیت داره؟ واقعا فکر می‌کنی می‌تونی با موجودات جادویی حرف بزنی؟» و ابروهایش را بالا داد که باعث شد عینکش کمی روی بینی‌اش سر بخورد.
خب! توماس مستقیم رفته بود سر اصل موضوع، درسته؟
اخم کردم و گفتم: «فکر نمی‌کنم که می‌تونم. ادا هم در نمی‌آورم. واقعا می‌تونم باهاشون حرف بزنم.» خودم را آماده کرده بودم که بهم بخندد و مسخره‌ام کند یا حداقل ابروهایش را با تعجب بالا بدهد.
اما توماس در عوض گفت: «باورنکردنیه.»
قبل از این‌که فرصت اعتراض پیدا کنم، اضافه کرد: «من تا الان به سیصد و چهل و هفت تا چیز حساسیت نشون دادم و استخون‌هام شکننده‌ن و خونم درست لخته نمیشه و خیلی راحت می‌تونم ضربه مغزی بشم. آدم‌ها همیشه بهم میگن این باور نکردنیه.»
ص 46

📗پیپ بارتلت 1 (راهنمای موجودات جادویی)، مگی استیف واتر، جکسون پپرس، مترجم: عاطفه احمدی، نشر پرتقال، 166صفحه، قیمت: 35هزار تومان

عنوان اصلی: pip bartlett's guide to magical creatures
نویسنده: Jackson Pearce

t.me/kklidarدیدگاه های شما