من رو یادت هست؟

18 آبان 1398


سوفی کنیسلا، نویسنده انگلیسیه که بیشتر آثارش جزو پرفروش‌های نیویورک‌تایمز بودند و هستند. پشت جلد کتاب هم درباره‌ی نویسنده نوشته: «سوفی کینسلا نویسنده‌ی طناز و محبوب انگلیسی را با رمان‌های جذاب و پرماجرا و البته زنانه می‌شناسند. نویسنده‌ای که با نثری صمیمی و روایتی روان، دنیای زنان و دغدغه‌های امروزی آن‌ها را روایت می‌کند.»

«لکسی اسمارت» یه جوون بیست و پنج ساله‌ست که انگاری زیادی موفق نبوده! در کارش شکست خورده و کسی که فکر کرده می‌تونه معشوقه‌ش باشه ترکش کرده. ماجرا از شبی شروع می‌شه که لکسی طی یه اتفاق ناگهانی از پله‌های ساختمونی سُر میخوره و فردا صبحش توی بیمارستان به‌ هوش میاد.
از اینجا به بعد زندگی لکسی شبیه یه شوخی می‌شه. وقتی دکتر برای معاینه به اتاق لکسی میاد بهش می‌گه الان سال 2007 هست و لکسی بیست و هشت سالشه! یعنی دقیقا سه سال از اتفاقی که لکسی فکر می‌کنه شب قبل براش افتاده، می‌گذره. ماجرا به همین سادگی نیست خیلی چیزا تغییر کرده. لکسی حس می‌کنه یک شبه یه آدم جدید شده. آدمی که از لکسی سال‌ها دوره. اما توی این سه سال به لکسی چه گذشته؟ 
لکسی به دنبال کشف اتفاقاتی که توی این سه سال براش افتاده به ماجراهای عجیبی برمیخوره و از رازهایی آگاه می‌‌شه که هم خودش و هم خواننده رو غافلگیر می‌کنه...

 چند سطر کتاب

بالاخره می‌گم: «امسال دوهزار و چهاره.»

همه تو اتاق جوری ساکت می‌شن که انگار هیچ‌کس نمی‌خواد حتی نفس بکشه. «خب.» دکتر هارمن روی تخت می‌شینه. «لکسی، امروز شش می سال دوهزار و هفته.»
صورتش جدیه. صورت بقیه هم همینطور. برای یک لحظه یخ شکاف ترسناک توی ذهنم باز می‌شه اما... فوری خیالم راحت می‌شه. فهمبدم. دارن مسخره‌بازی درمی‌آرن!
«قاه‌قاه!» بهشون چشم‌غره می‌رم. «چه خنده‌دار! فی ازتون خواست این کار رو بکنین؟ یا کرولاین؟
«من کسی به اسم فی یا کرولاین نمی‌شناسم.» دکتر هارمن بدون اینکه نگاهش رو از من برداره، می‌گه: «و شوخی هم نمی‌کنم.»
یکی از دانشجوها می‌گه: «جدی می‌گه، لکسی. سال دوهزار و هفته.»
مارین دستش رو رو شونه‌ی من می‌ذاره و با مهربونی می‌گه: «لکسی می‌دونم شوکه شده‌ای. ولی حقیقت داره، الان ماه می دوهزار و هفته.»
حس می‌کنم دو تا نیمکره‌ی مغزم با هم ارتباط ندارزن، یا همچین چیزی. می‌شنوم که چی می‌گن اما ذخیلی احمقانه‌ است. دیروز دوهزار و چهار بود؛ چطور ممکنه سه سال پریده باشیم؟
ص27  

من رو یادت هست؟، نویسنده: سوفی کینسلا، مترجم: روناک احمدی آهنگر، نشر نون، چاپ اول 1398، 384 صفحه، قیمت: 48000 تومان 

یادداشت از: کلیدر/ سعیده تیموری

عنوان اصلی: Remember Me?
نام نویسنده: Sophie Kinsella

▫️  t.me/klidarدیدگاه های شما