هر دو در نهایت می‌میرند

08 مهر 1398تابحال براتون پیش اومده به روز قبل از مرگتون فکر کنید؟ این که می‌خوایید چه کارهایی انجام بدید،کجاها برید، با چه کسایی خداحافظی کنید یا روی سنگ قبرتون چی بنویسید؟!
فکر کنید دولت این امکانو براتون فراهم کنه که بتونید از روز مرگتون خبردار بشید خب واکنش تون چیه؟ خیلیا ترجیح می‌دن اصلا از روز مر‌گشون خبردار نشن، بیشتریا وقتی، اسم "مرگ" میاد جبهه می‌گیرن می‌ترسن یا می خوان ازش فرار کنن.
اما "آدام سیلورا " تو کتابی که امروز می‌خوام معرفی کنم دست گذاشته روی مسئله‌ی "مرگ" یا بهتر بگم "روز قبل از مرگ".
داستان کتابِ "هر دو در نهایت می‌میرند" درمورد دو پسر جوون به اسم "متیو" و "روفوس"هست که این بار قرعه به نامشون افتاده، کاملاً اتفاقی هر دو در یک روز "قاصد مرگ" بهشون زنگ می‌زنه و می‌گه امروز آخرین روز زندگیشونه. این دو پسر که اصلاٌ همو نمی‌شناسن، به خاطر نقطه مشترکشون که همون روز آخر زندگیشونه با هم آشنا میشن و اتفاقات و لحظاتی که هر دو توی این 24 ساعت باقی مونده، تجربه می‌کنن رو تعریف می‌کنن.

کتاب از پرفروش های "نیویورک تایمز" و "ساندی تایمز" هست و از اون کتاباست که تو دنیای مجازی زیاد تبلیغ میشه و استقبال گسترده‌ای هم ازش شده. در مورد نویسنده هم باید بگم "آدام سیلورا "نویسنده جوون و تازه‌کار آمریکاییه متولد 1990 هست که قبل از اینکه به نویسندگی رو بیاره تو کتابفروشی کار می کرده و نقد کتاب می‌نوشته. 
"هر دو در نهایت می میرند" اولین کتابی هست که از این نویسنده در ایران منتشر شده و افتخار این کارم به "نشر نون" رسیده از آدام سیلورا به عنوان نویسنده ای که "در حال تبدیل شدن به ستاره" هست نام می‌برند. باید بگم منم بی‌نهایت منتظرم دوباره از این قلم، کتاب بخونم.

چند سطر کتاب

برگشتم سر لپ‌تاپم و با چالش بزرگی مواجه شدم، متن سنگ قبرم که نباید بیشتر از هشت کلمه باشد. چگونه می‌توانستم زندگی‌ام را در هشت کلمه خلاصه کنم؟
همان‌جایی که زندگی می‌کرد مرد، در تختخوابش.
چه زندگی مزخرفی.
بچه‌ها بیشتر از او خطر می‌کردند.
باید حرف بهتری پیدا کنم. همه دلشان می‌خواست چیز بیشتری از من ببینند، خودم هم همین‌طور. باید بهشان احترام بگذارم. آخرین روزم را صرف همین کار می‌کنم. اینجا متیو خفته است: به عشق همه زیست.
روی «ارسال» کلیک کردم.
دیگر راه برگشتی نبود. بله، می‌شد ادیتش کرد، اما وعده‌ها را هرگز نمی‌شود، و زندگی به عشق همۀ وعده ای است که من به جهان هستی دادم.

▪️هر دو در نهایت می‌میرند/نویسنده:آدام_سیلورا
مترجمان: میلاد بابانژاد و الهه مرادی/نشر_نون/چاپ سوم 1398/ 336 صفحه/ قیمت: 46000 تومان

عنوان اصلی: They Both Die At The End
نویسنده: Adam Silvera  

t.me/klidar

یاداشت از : مینا لگزیاندیدگاه های شما