چشم ذهن

05 شهریور 1398


گاهی اوقات فکر می‌کنم چقدر شگفت‌انگیز می‌تونه باشه اگه بتونی پا بذاری توی دنیایِ خیالیِ بازی. اون‌وقت خیلی از کارایی که توی دنیای واقعی نمی‌تونی انجام بدی و براش محدودیت داری رو اونجا انجام بدی. تو برای یک هدف مشخص بازی می‌کنی و تلاش می‌کنی توی بازی مورد علاقه‌ت به مراحل بالاتر صعود کنی. می‌تونم حدس بزنم کسی که همچین دنیایی رو تجربه کرده، دیگه دنیای واقعی چقدر براش کسل‌کننده می‌شه. 

خب شاید کمی براتون عجیب باشه اما یه همچین جایی هست! جایی که «مایکل» و دوستانش و هزاران آدم دیگه هستند، مکانی به نام «ویرت‌نت». اما همین مکان هیجان‌انگیز که می‌تونی تک‌تک رویاهات رو محقق کنی، می‌تونه تبدیل بشه به وحشتناک‌ترین کابوس‌ها. 
مشکل از جایی شروع می‌شه که مرزی بین دنیای مجازی و واقعی نباشه. هکری به اسم «کِین» که خودش یکی از کارکشته‌ترین کاربران ویرت‌نت هست یه سری دردسرها و خطرها برای بقیه‌ی کاربرا درست کرده. برای همین، مایکل و دوستانش دیگه برای صعود به مراحل بالاتر بازی نمی‌کنن، اونا به درخواست دولت با توانایی‌هایی که در هک کردن و کدزنی دارند باید به دنبال «کین» بگردن تا بتونن مرزی برای دنیای واقعی و مجازی به وجود بیارن. 

کتاب «چشم ذهن» جلد اول از مجموعه‌ای به اسم «شکارچیان مجازی» هست. و طبق گفته‌ی نشر پرتقال این مجموعه دو جلد داره. 
راستی از این نویسنده قبلا مجموعه‌ی «دونده هزارتو» منتشر شده. 

چند سطر کتاب

شبیه‌ساز مرگ با چهار مشت عظیمش به مایکل ضربه زد، طوری که انگار از سگ به انسان تغییر شکل داده بود. مایکل برای لحظه‌ای گذرا بدن واقعی‌ش در تابوت را تجسم کرد که داشت دست‌وپا می‌زد در حالی که چیزهای مختلفی مانند پف‌های هوایی و ژل‌های مایع و سیم اعصاب، باعث می‌شدند تک‌تک ضرباتِ کوبنده‌ی موجود را احساس کند. تقصیر خود مایکل بود که واقع‌گرایانه‌ترین تابوتی که در بازار وجود داشت را انتخاب کرده بود. آدرنالین رگ‌هایش را می‌سوزاند. تمام قدرتش را جمع کرد و با هر دو پا به کمر شبیه‌ساز مرگ لگد زد. جانور به عقب پرت شد و به دیوار راهروی کوتاهِ میان در و پله کوبیده شد.

🔸چشم ذهن (شکارچیان مجازی 1)/ جیمز دشنر/ مترجم: فرانک معنوی امین/ نشر پرتقال/ 302 صفحه/ فیمت: 39000 تومان

یادداشت از: کلیدر/ ساجده تیموری

عنوان اصلی: the eye of minds
نام نویسنده: James Dashner

  t.me/klidar دیدگاه های شما