صدای آرچر

20 مرداد 1398


میا شریدن نویسنده آمریکاییه که به عنوان نویسنده‌ی پرفروش نیویورک‌تایمز شناخته می‌شه. تخصص خانم شریدن کتاب‌های عاشقانه‌ست و طبق گفته پشت جلد کتاب «عمده شهرت او به‌خاطر سری کتاب‌های "نشان عشق" است که شامل عناوینی چون "لیو"، "کیلند"، "یافتن بهشت" و "صدای آرچر" می‌شود.»

«صدای آرچر» در مورد دو نفره! دو نفری که زندگیشون بالا و پایین زیادی داشته و حالا در افول‌ترین دوره زندگی سر راه هم قرار گرفتند. 
«بری پریسکات» از یه کابوسی رنج می‌بره، کابوسی که ریشه در قتل و تجاوز داره! تنها راهی که پیدا می‌کنه، فرار کردنه. فرار کردن به یک شهر ساحلی تا بتونه دوباره به زندگی برگرده. در اولین روز ورودش به شهر با منزوی‌ترین و بی‌صداترین فرد شهر روبه‌رو می‌شه: «آرچر هیل». اینکه فرار و رفتن به بری کمک میکنه یا نه، و اینکه آرچر و خاندان هیل چه گذشته‌ی مخوفی داشتن رو خودتون بخونید تا سر در بیارید😬

راستی داستان عاشقانه‌ست ولی کمی تم معمایی هم داره که باعث کشش داستان می‌شه. بعضی از دوستان شاکی بودن که چرا همچین کتاب‌هایی رو معرفی می‌کنید! خب راستش نمیشه شخصی‌وار تو این زمینه جلو رفت، ما مخاطبین همچین کتابایی رو نه‌تنها تو ایران بلکه همه جای دنیا داریم. این دست داستان‌های عاشقانه جز پرفروش‌ها هستن، پس مخاطبینشون کم نیستن که نادیده گرفته بشن. 


 چند سطر کتاب

ـ می‌دونی چیه؟ من فرار کردم. پدرم... فوت کرد و... یه سری اتفاقات دیگه افتاد که من نتونستم باهاشون کنار بیام. بعد هم ترسیدم و فرار کردم. واقعیتش اینه... مطمئن نیستم چرا بهت گفتم؛ اما حقیقت همینه. 

احساس کردم دستم رو شده است. از نگاه خیره‌اش که مرا زیر نظر گرفته بود و حالم را بررسی می‌کرد، معذب شدم. نگاهم را از او گرفتم؛ اما هنگامی که از گوشه‌ی چشم حرکت دستش را دیدم که برای جلب توجه من تکان می‌داد، دوباره نگاهش کردم.
 ـ جواب میده؟
با خودم تکرار کردم: «جواب میده؟»
ـ منظورم فرار کردنه، کمکی می‌کنه؟
به او خیره شدم و در نهایت گفتم: «اغلب نه.»
غرق در فکر به من خیره شد. با حرکت سر تایید کرد و بعد نگاهش را برگرداند. خوش‌حال بودم که سعی نکرد حرف امیدوارکننده‌ای بزند. گاهی اوقات سکوتی همراه با درک، بهتر از مشتی کلمات بی‌معنی بود.
ص 110

صدای آرچر/ نویسنده: میا شریدن/ مترجم: منا اختیاری/ نشر آموت/ چاپ سوم 1397/ 376 ص/ قیمت: 27500 تومان

عنوان اصلی: Archer's Voice
نویسنده: Mia Sheridan

▫️  t.me/klidar ▫️instaklidarدیدگاه های شما