لبخند زنان یا طرز تهیه یک وعده عشق

05 تیر 1398


به نظرتون چی دو تا کتابفروش (کمی) شکمو رو خوشحال میکنه؟ بله درست حدس زدین، دستور آشپزی وسط داستان🙂 اول از همه این وعده رو به عاشقای غذا و آشپزی بدم که این کتاب اشتهاآور دستور آشپزی داره.

«اورلی» بعد از مرگ پدرش میشه صاحب یک رستوران در پاریس. اورلی استعداد عجیبی در خلق طعم‌ها داره و خب میشه گفت در کارش موفقه. همه‌ چی با رفتن «کلود» شروع می‌شه. بعد از یک شکست عشقی سنگین باید چه کرد؟
اما اوضاع همینجوری نمیمونه و اورلی با خواندن یک رمان مسیر زندگیش عوض میشه. بله یک رمان باعث میشه طعم زندگی رو بچشه! در کمال تعجب قهرمان رمان شباهت زیادی به اورلی داره و اورلی تصمیم می‌گیره با نویسنده ارتباط برقرار کنه. اما به همین سادگی نیست. نویسنده یه جای خلوت به دور از اجتماع زندگی می‌کنه و پای ویراستار کتاب هم به داستان باز می‌شه...

راستی نشر آموت پشت جلد، این کتاب رو یک کمدی رمانتیک مدرن معرفی کرده.

چند سطر کتاب

شروع داستان: سال گذشته در ماه نوامبر، یک کتاب زندگی مرا نجات داد. می‌دانم که این موضوع چندان واقعی به نظر نمی‌رسد. اینکه من در این مورد حرف می‌زنم، ممکن است به نظر برخی عجیب و ملودراماتیک بیاید. علیرغم همه اینها، این دقیقا همان چیزی است که اتفاق افتاده.

با وجود این، کسی مکنونات قلبی مرا درک نکرد؛ آن دانه که در میان صفحات نسخه‌ای ضخیم جلد چرمی از اشعار بولدر جوانه زده بود، شبیه داستان فیلم‌هایی که ما دیده‌ایم، معجزه نبود. من به زندگی‌ای تا این حد پرفرازونشیب فکر نکرده بودم. 
نه، ساده‌دلی من از پیش زخمی شده بود. از روزی که شبیه همه روزهای دیگر بود. 

لبخند زنان یا طرز تهیه یک وعده عشق/ نیکولا بارو/ مترجم: سجاد تبریزی/ نشر آموت/ چاپ اول بهار 1398/ 312 صفحه/ قیمت: 35هزارتومان

یادداشت از: کلیدر/ سعیده تیموری

عنوان اصلی: Le Sourire des femmes 
نویسنده: Nicolas Barreau

▫️ t.me/klidar  ▫️instaklidar)دیدگاه های شما