کارناوال شوم/ ریچارد دنی

23 خرداد 1398


امروز یک کتاب نوجوانانه داریم. البته نه یک کتاب معمولی، یک کتاب هیجان‌انگیز و ترسناک. کتاب «کتابخانه‌ی ارواح» رو که قبلا توی همین کانال معرفی کردیم رو که یادتونه؟ «سایمون» و عموش «مونتی» می‌خواستن کتابخانه رو از شر ارواح خلاص کنن. در کتاب «کارناوال شوم»، این بار هم سایمون باید از توانایی‌هاش استفاده کنه. البته این دفعه باید یک شهر رو از دست یک دلقک نجات بده. سایمون مطمئن نیست که بتونه این کار رو انجام بده و از طرف دیگه اونا به این پول احتیاج دارن. اما آیا سایمون موفق می‌شه؟

نشر پرتقال هم پشت جلد این کتاب نوشته: «این بار سروکار سایمون و عمویش با شهری است که روح دلقک شیطان‌صفتی تسخیرش کرده، اما سایمون اصلا مطمئن نیست که از پس کنترل اوضاع بربیاید. زمانی که سرو کله‌ی گروه دیگری از کارآگاه‌های ماوراءالطبیعه در شهر پیدا می‌شود، کابوسی شکل می‌گیرد که ممکن است سایمون و دوست‌های جدیدش رهسپار جنونی بی‌انتها کند.»

📌این کتاب برای دوستان 14 سال به بالا معرفی شده.
📌توی این کتاب هم سایمون با دوربینش چند تا عکس خفن شکار کرده.
📌 نویسنده برای کتابش یک تیزر تبلیغاتی خوفناک منتشر کرده که میتونید اینجا (https://www.youtube.com/watch?v=DxGdRbCTNxQ) ببینید.  

چند سطر کتاب

به آرامی برمی‌گردم و می‌بینم درست پشت پنجره‌ای که به پارکینگ باز می‌شود، پسربچه‌ای ایستاده. تماشایش می‌کنم که به جلو خم می‌شود و روی شیشه می‌دمد تا مه کوچکی ایجاد شود و بعد با انگشت چیزی رویش می‌نویسد. بعد از نوشتن آخرین حرف، پسر ناپدید می‌شود. قدمی به عقب برمی‌دارم و با ویترین شیشه‌ای پشتم برخورد می‌کنم اما قبل از آن‌که بخواهم خسارتی جدی به بار بیاورم، مونتی می‌گیردم.

«چی شده سایمون؟» شانه‌ام را تکان می‌دهد. بدون این‌که حرفی بزنم به پنجره اشاره می‌کنم و مونتی نوشته‌ی پسر را می‌بیند.
گیرتون می‌آره.
ص 14

کارناوال شوم/ ریچارد دنی/ مترجم: مشهود غفارکنی/ نشر پرتقال/ چاپ اول 1398/ 83 ص/ قیمت: 17 هزار تومان

یادداشت از: کلیدر/ سعیده تیموری

عنوان اصلی: The Carnival of Doom
نویسنده: Richard Denney

▫️ t.me/klidar  ▫️instaklidar دیدگاه های شما