گورخر گلادیاتور 1 (مبارزه با رومی ها)

26 اردیبهشت 1398


 

 

کیا اسم ژولیوس سزار رو شنیدن؟ یکی از قیصرهای بزرگ روم. حالا وقتشه با "ژولیوس زبرا" هم آشنا بشید! ژولیوس یک گورخر شاد و خنگوله که در دوران روم باستان زندگی می‌کنه و از آب خوردن توی دریاچه متنفره، اما مامانش به زور بلا اون رو می‌بره دریاچه تا همراه بقیه حیوونا آب بخورن.
یکی از این روزها سرنوشت ژولیوس سرخوش ما عوض می‌شه. شاید دیگه هیچ‌وقت نتونه مامان بداخلاقشو ببینه! بهتره همه‌ی تلاششو بکنه تا برگرده خونه.در این مسیر ژولیوس با یک گراز کوچولوی خنگ‌تر از خودش به اسم "کورنلیوس" همراه میشه.
اما قبل از برگشتن مجبوره کمی گلادیاتوری تمرین کنه! هیچ‌کس تابه‌حال گورخر گلادیاتور ندیده. گرچه همه بهش می‌گن اسب راه‌راه و کفر ژولیوس رو در میارن، اما چاره چیه؟!

این مجموعه خیلی خنده‌دار و ماجرایی، یک کتاب چند جلدی تصویریه که نقاشی‌های باحالی تو مایه‌های خانه درختی داره.

#چند_سطر_کتاب 

کورنلیوس گفت: «شاید رومی‌ها توی کتک زدن مردم کارشون عالی باشه، ولی دریانورد نیستن...هرچند من فکر می‌کنم اوضاعمون خوب پیش می‌ره. تقریبا پنج دقیقه پیش سه تا کلاغ رو دیدم که به سمت جنوب پرواز می‌کردن و معنی‌ش فقط این می‌تونه باشه که خوش‌شانسی بهمون رو می‌کنه!»
ژولیوس که فکر می‌کرد این هم یکی از آن خرافات احمقانه است، گفت: «شاید هم اون سه تا کلاغ فقط داشتن می‌رفتن تعطیلات!»
کورنلیوس گلویش را با صدای بلند صاف کرد و تصمیم گرفت نظر ژولیوس را نادیده بگیرد. «حالا می‌بینی. پرواز یه کلاغ تا حالا روی من رو زمین نزده...»
ص LXII

📌پی نوشت 1: شاید بد نباشه اعداد رومی هم یاد بگیرید، چون شماره صفحه‌ها این‌جوری خورده!
📌پی نوشت 2: نگران نباشید، آخر کتاب هم اعداد رومی رو آموزش داده و هم لغت‌نامه برای کلمات سخت داره.

📒نویسنده و تصویرگر: #گری_نورتفیلد
مترجم: #آیدا_پاکزاد / #نشر_هوپا / قیمت: 27 هزار تومان

یادداشت از: کلیدر/ مهرنوش چمنی
🐳 @kklidarدیدگاه های شما