تقویم کلیدر جمعه 23 فروردین 1398

23 فروردین 1398


#تقویم_کلیدر
جمعه 23 فروردین 1398
12 آوریل 2019

🍀 #براین_مگی یا #برایان_مگی (Bryan Magee) (زاده ۱۲ آوریل ۱۹۳۰) نویسنده، شاعر و سیاستمدار بریتانیایی است که به دلیل نگارش کتاب‌های همه‌فهم درباره فلسفه معروف است. او را در ایران با کتاب «مردان اندیشه» می‌شناسند که شامل گفتگوهایی با فلاسفه مشهور جهان است و با ترجمه #عزت‌_الله_فولادوند توسط #نشر_طرح_نو منتشر شده است. از دیگر آثار ترجمه شده وی به فارسی می‌توان به «مواجهه با مرگ»، «فلاسفه بزرگ: آشنایی با فلسفه غرب»، «فلسفه‌ی شوپنهاور» و «سرگذشت فلسفه» اشاره کرد.
👈گفت‌وگوی #رامین_جهانبگلو با براین مگی را می‌توانید در اینجا بخوانید.

🍀#ایرج_کابلی (زاده 23 فروردین 1317) نویسنده، وزن‌شناس و مترجم ایرانی است. او علاوه بر تحقیقات درباره اوزان شعر فارسی پژوهش هایی در حوزه رسم الخط فارسی داشته است. آشنایی و همکاری با #احمد_شاملو و عضویتش در هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران و ارائه شیوه نوینی برای تقطیع وزن‌های عروضی از دیگر فعالیت‌های اوست. از آثار کابلی می‌توان به «وزن‌شناسی و عروض»، «راه نظم‌بندی» و «درست‌نویسی خط فارسی» اشاره کرد.

🍀توماس لئو کلنسی جونیور یا #تام_کلنسی (Thomas Leo Clancy Jr) (زاده ۱۲ آوریل ۱۹۴۷ - درگذشته ۱ اکتبر ۲۰۱۳) نویسنده آمریکایی است که بیشتر به‌خاطر نگارش داستانی جاسوسی شناخته شده‌است. دو اثر معروف او با نام‌های «شکار اکتبر سرخ» ‌و «بازی‌های میهن‌پرستانه» الهام‌بخش فیلم‌ها و بازی‌های ویدیویی پرفروشی شدند. از دیگر آثار این نویسنده آمریکایی می‌توان «شبکه بی‌رحم» و «خطر آشکار» را نام برد که در ایران توسط #نشر_پیکان منتشر شده‌اند.

🍀الکساندر نیکالایویچ آستروفسکی یا #الکساندر_آستروفسکی (Alexander Nikolayevich Ostrovsky) (زاده ۱۲ آوریل ۱۸۲۳ – درگذشته ۱۴ ژوئن ۱۸۸۶) نمایش‌نامه‌نویس روسی بود. عموماً او را بزرگ‌ترین نماینده دوران واقع‌گرایی ادبیات روسی می‌دانند. کتاب‌های «جنگل»، «عروس بی‌نوا» و «طوفان» از آثار ترجمه شده وی به فارسی هستند.

@KLIDARدیدگاه های شما