خواهر/ نویسنده: لوئیس جنسن

19 فروردین 1398


گریس و شارلی دو دوست خیلی صمیمی هستن که دوستیِ پر فراز و نشیبی داشتن و حالا شارلی مرده! پیش از مرگش این دو نفر مدتی با هم رابطه نداشتن و گریس از مرگ دوستش افسرده شده، به حدی که در روابط شخصیش هم اثر گذاشته. حالا تصمیم می‌گیره بدونه دقیقا چه اتفاقی برای شارلی افتاده.

گریس بعد از جست و جو به فردی می‌رسه که خودشو وارد زندگی گریس می‌کنه. این‌جاست که ماجرا پیچیده‌تر می‌شه. این‌که انگیزه‌ی اون فرد از این کار چیه اصلا معلوم نیست، اما ممکنه خطری گریس رو تهدید کنه؟ مخصوصا این‌که حس می‌کنه مدتیه کسی اون رو تعقیب می‌کنه.

رمان «خواهر»، ماجرایی درهم پیچیده از گذشته و حال دو دوسته. دوستانی که هرکدوم به نوبه خودشون رازهایی دارن. شارلی در جایی گفته که کار وحشتناکی کرده. اما چه کاری و در حق کی معلوم نیست. راستش بعضی جاها فکر می‌کنم ماجرا کمی کند پیش میره، اما انگار نویسنده اصلا برای رو کردن اصل ماجرا عجله‌ای نداره! خیلی آروم پیش می‌ره و کم‌کم بازی‌ای رو شروع می‌کنه که باید هر لحظه منتظر اتفاقی باشی، اما کی اون اتفاق می‌افته معلوم نیست.
دروغ، قلدری، مرگ و شک، هر لحظه خواننده رو غافلگیر می‌کنه. وقتی نظرات کاربران رو در "گودریدز" می‌خوندم، کسی گفته بود "دلم می‌خواست شخصیتای داستان رو خفه کنم!" راستش منم از یه جایی به بعد دقیقا همین حس بهم دست داد.

چند سطر کتاب

شارلی تو دردسر افتاد؟»

«نه اون فقط می‌خواست کمک کنه. بدتر از وقتی نبود که آدم‌های خیریه در زدن و برای بچه‌های مریض افریقا اعانه می‌خواستن.»
«چی شد؟»
«من داشتم دوش می‌گرفتم که شارلی تصمیم گرفت یکی از گیاه‌های من رو به اون‌ها بده. این گیاهیه که شما رو خوشحال می‌کنه. اونها رو به بچه‌ها بدین. این رو گفت و یکی از حشیش‌های خانگی من رو به اون‌ها داد.»
«لکسی! شانس آوردی که دستگیر نشدی.» نتوانستم جلوی خنده‌ام را بگیرم. الان دیگر هوا سنگین نبود.
«فکر نکنم اون‌ها فهمیدن گلدون چی بود. اون‌ها به شارلی گفتن فقط پول نقد می‌خوان. اون بهشون گفته بود لعنتی، ما هیچ وقت تو این خونه پول نقد نداریم.»
ص 74

خواهر/ نویسنده: لوئیس جنسن/ مترجم: بهاره نوبهار/  نشر قطره/ 400صفحه/ قیمت: 38هزارتومان

یادداشت از: کلیدر/ مهرنوش چمنی

عنوان اصلی: The Sister
نویسنده: Louise Jensen

▫️  t.me/klidar ▫️instaklidar  ▫️ klidar.irدیدگاه های شما