بهترین کتاب سال 1397

03 فروردین 1398


✳️ بهترین کتاب سال 

🍀درود

در طول سال 97 به طور روزانه، کتاب‌هایی با عنوان #کتاب_امروز در کانال تلگرامی کلیدر معرفی شد. قرار شد از میان کتاب‌های چاپ اول، هرکدام از ادمین‌ها یک کتاب را به عنوان بهترین کتاب سال انتخاب کنند:

✅  مهرنوش چمنی: بهترین کتاب سال 97 بنظر من "بی‌قراری" نوشته #زلفی_لیوانلی بود. وقتی کتاب پربرگ باشه کلی وقت هست تا مخاطبو تحت تاثیر قرار بدی. اما کتاب کوچیکی که قلب آدمو فشار بده و از خودش شرمنده کنه چیز دیگه‌ایه. بعد از خوندش گفتم ما کِی قراره آدم بشیم؟ 
👈معرفی کتابِ بی‌قراری


✅  سعیده تیموری: بهترین کتابی که امسال خوندم زندگینامه‌ی خودنوشتِ #تارا_وستور به نام «دختر تحصیلکرده» بود. خاطراتِ وِستُور کیلومترها دورتر از ایران اتفاق می‌افته، اما برای ما کشورهایی که آدم‌های افراطی در دین و مذهب و یا آدم‌های خرافاتی زیاد داریم؛ وستور و خانواده‌اش بغل گوشمون هستن!
👈معرفی کتابِ دختر تحصیلکرده

✅  مهدی کاکولی: خب من کمتر کتاب معرفی کردم و گاهی از زیر کار دررفتم! اما مایلم به عنوان یک کتابِ تاثیرگذار که به‌خصوص در این روزهای آشفتگی اقتصادی و سیاسی، فکر می‌کنم خوندنش تاثیرگذار باشه، کتاب «الزامات سیاست در عصر ملت_دولت» از #احمد_زیدآبادی رو پیشنهاد بدم. کتابی که ای کاش حضراتِ تصمیم‌گیر که این اوضاع بحرانی رو ایجاد کردن بخوننش و شاید اندکی بیشتر به منافع ملی و وظایفی که در برابر ملت دارن فکر کنن.
👈معرفی کتابِ الزامات سیاست

📚@klidarدیدگاه های شما