در جستجوی آینه‌ی گمشده

15 اسفند 1397


 

👈 برای دوستان #12_سال_به_بالا

جلد دوم  از سری کتاب‌های "دوباره با برادران گریم" به دستمون رسید.
جلد اولش با نام "افسانه‌ای تاریک و شوم" رو خوندید؟ 
خب چند لحظه دست نگه دارید. این کتاب اصلا با کسی شوخی نداره! و البته کمتر کتابی با این همه خلاقیت دیدم. حتما داستان‌های معروف برادران گریم رو خوندید؟ شاید اسم گریم رو نشنیده باشید اما "هنسل و گرتل" و یا "جک و ساقه لوبیا" و یا "شاهزاده خانم قورباغه" رو حتما خوندید.
حالا با روایت جدیدی از این داستان‌ها طرف هستیم. البته نویسنده که خودش اصرار داره اصل ماجرا همین بوده!😁 شایدم راست می‌گه، از کجا معلوم؟

روایت جدید این داستان‌ها خیلی هم مامانی و بامزه نیستن. راستش بیشتر خشن و ترسناک و جسورانه هستن. هرچی در مورد این داستان‌ها می‌دونید رو بذارید کنار!
ببینیم نویسنده وسط یکی از داستان‌هاش چه هشداری می‌ده:
اگه شما از اون دسته آدم‌هایی هستید که دوست ندارن چیزی درباره‌ی رنج و خونریزی و اشک بخونن، چرا وانمود نمی‌کنید که روز همین‌جا به پایان رسیده، تا همین حالا کتاب رو ببندید؟
از طرف دیگه، اگه شما از اون دسته آدم‌هایی هستید که دوست دارن درباره‌ی رنج و خونریزی و اشک بخونن...خب، امکانش هست مودبانه بپرسم: «مشکلتون چیه؟» ص 69

هاها یادم رفت بگم جناب نویسنده اتفاقا خیلی آدم شوخ طبعیه و دقیقا به خاطر همین شوخ طبعیش ممکنه فکر کنید در مورد رنج و خونریزی شوخی می‌کنه، اما در این‌مورد کاملا جدیه!

در جلد دوم از این سری، ماجرای جک و جیل و قورباغه‌ای به نام قورباغه رو خواهیم خوند. این سه نفر بعد از اتفاقاتی نه چندان خوشایند باهم همسفر می‌شن تا آینه‌ی گمشده رو پیدا کنن. اون‌ها مجبورن این کارو بکنن چون اشتباهی به جونشون قسم خوردن. حالا مجبورن از ساقه‌ی لوبیای جک بالا برن و ماجراجویی ترسناکشون رو شروع کنن....

بریم ببینیم نویسنده ابتدای کتاب ماجرا رو چطوری شروع می‌کنه: 

#چند_سطر_کتاب
بله قصه‌های پریان همیشه ترسناک بودن، اون هم به معنی واقعی کلمه. اما حتی این قصه‌ها و ترانه‌های ترسناک هم واقعیت ندارن. فقط قصه‌ن. درسته؟
نه کاملا.
می‌دونید؟ پشت این ترانه‌ها و افسانه‌ها داستان‌های واقعی بچه‌های واقعی هست. بچه‌هایی که سخت جنگیدن و قوی‌تر و شجاع‌تر و معمولا غرق در خون از دشوارترین لحظات بیرون اومدن.
این کتاب هم روایت دوتا از همین بچه‌هاست؛ پسری به نام جک و دختری به نام جیل. همون‌طور که حدس می‌زنید این دوتا یه جایی از داستان از تپه سقوط می‌کنن. و بله! کله‌ی جک هم متلاشی می‌شه.
اما چیزهای بیشتری هم هست؛ یه ساقه‌ی لوبیا، یه عالمه غول، حتی ممکنه یکی دوتا پری دریایی هم باشن.
ص 13

📙دوباره با برادران گریم 2 (در جستجوی آینه ی گمشده) / #ادم_گیدویتز / مترجم: #طوبی_سلیمانی_موحد / #نشر_پرتقال / 289 صفحه / قیمت: 26 هزار تومان

یادداشت از: کلیدر/ مهرنوش
📚 @klidar
🐳 @kklidarدیدگاه های شما