تقویم کلیدر دوشنبه 22 بهمن 1397

22 بهمن 1397


#تقویم_کلیدر

دوشنبه 22 بهمن 1397
11 فوریه 2019

📚@klidar

❄️ #سیدنی_شلدون (Sidney Sheldon) (زاده ۱۱ فوریه ۱۹۱۷ - درگذشته ۳۰ ژانویه ۲۰۰۷) نویسنده آمریکایی بود. در کارنامه او انتشار ۳۰ فیلمنامه، ۲۵۰ فیلمنامه تلویزیونی، ۱۰ نمایشنامه و ۱۸ رمان دیده می‌شود. آثار شلدون در بیشتر کشورهای دنیا منتشر شده و عنوان نویسنده‌ای را که رمان‌هایش بیشترین ترجمه جهانی را داشته، به‌دست آورد. ناشر آثارش، برآورد کرده‌است که تا زمان مرگ شلدون ۲۷۵ میلیون نسخه از کتاب‌های او در بازار کتاب دنیا مورد خرید و فروش قرار گرفته‌است. از آثار ترجمه شده وی به فارسی می‌توان به «غریبه‌ای در آینه»، «شن‌های زمان»، «سفیر کبیر»، «آرزوهای یک زن»، «هیچ چیز جاودانه نیست» و «طراحی یک توطئه» اشاره کرد.

❄️  #جین_یولن (Jane Yolen) (زاده 11 فوریه 1939) نویسنده و شاعر آمریکایی است. وی تاکنون بیش از ۳۵۰ عنوان کتاب برای کودکان و بزرگسالان منتشر کرده و برنده سیزده جایزه ادبی معتبر بین‌المللی شده است. مطبوعات لقب #هانس_کریستین_اندرسون امریکا را به او داده‌اند. از آثار وی، کتاب‌هایی به فارسی برگردان شده‌اند از جمله: «هیچ می‌دونی دایناسوره، چطور غذاشو می‌خوره»، «دایناسورها چطور شب‌به‌خیر می‌گویند» و «به هوای دیدن جغد». 

❄️ آنتونی گاررارد نیوتون فلو یا #آنتونی_فلو (Antony Garrard Newton Flew)‏ (زاده ۱۱ فوریه ۱۹۲۳ - درگذشته ۸ آوریل ۲۰۱۰) فیلسوف و نویسنده بریتانیایی مکتب فلسفه تحلیلی بود. از آثار وی می‌توان «خدا و فلسفه»، «رویکرد جدید به تحقیقات روانی»، «خدا وجود دارد» و «فلسفه اعتقادی هیوم» را نام برد. کتاب  «خدا وجود دارد» با ترجمه #اسماعیل_شرفی به فارسی برگردان شده است. 

❄️ #هانس_گئورگ_گادامر (Hans-Georg Gadamer) (زاده ۱۱ فوریه ۱۹۰۰ – درگذشته ۱۳ مارس ۲۰۰۲) فیلسوف و نویسنده آلمانی در سنت قاره‌ای بود. گادامر از پیشگامان هرمنوتیک فلسفی است. از آثار ترجمه شده وی به فارسی می‌توان به «هرمونیک دین و اخلاق»، «آغاز فلسفه»، «ادبیات و فلسفه در گفت‌وگو» و «هرمونیتیک زبان، هنر» اشاره کرد. 

 دیدگاه های شما