مقایسه ترجمه 📗زبان بدن /

16 بهمن 1397


#مقایسه_ترجمه

📗زبان بدن / #آلن_پیز و #باربارا_پیز / مترجم: #سیمین_موحد / #نشر_قاصدک_صبا
📕زبان بدن / #آلن_پیز و #باربارا_پیز / مترجم: #مریم_شفقی / #نشر_خلاق
📚 (@klidar

📗فروکردن دست‌ها در جیب لباس، روش محبوب مردانی است که نمی‌خواهند در بحثی شرکت کنند. کف دست‌ها در اصل مثل تارهای صوتی زبان بدن بودند زیرا بیشتر از هر بخش دیگر بدن «حرف می‌زدند» و دور نگه داشتن آن‌ها مثل بسته نگه داشتن دهان بود.
ص 47

📕البته گاهی ممکن است یک مرد هنگام پیاده‌روی و یا آواز خواندن، دستان خود را در جیبش پنهان نموده و حرکت کند که عموما این موضوع نشانه عدم صداقت فرد نخواهد بود و اغلب این حالت بدن که ممکن است با دهانی نیمه‌باز همراه باشد، نشان‌دهنده عدم تمایل برای شرکت در یک گفتگو می‌باشد.
ص 38

ا🔸🔸ا

📗اگر شما همیشه و به همه‌کس حقیقت محض را بگویید، نه تنها تک و تنها می‌مانید بلکه حتی ممکن است کارتان به بیمارستان یا زندان بکشد. بعضی دروغ‌ها روغنی است که چرخ‌های روابط ما با دیگران را نرم می‌کند و حفظ روابط دوستانه را برای‌مان ممکن می‌سازد. به این‌ها می‌گویند دروغ مصلحتی؛ زیرا هدف آن‌ها این است که دیگران احساس راحتی و خشنودی کنند. نه این‌که با حقیقت‌گویی سرد و تلخ‌تان ناراحتشان کنید.
ص 156

📕اگر همیشه به همه حقیقت را بگویید، نه تنها به آدمی منزوی و تنها تبدیل می‌شوید، شاید هم سر و کارتان به بیمارستان یا زندان بیفتد. دروغ گفتن مثل روغنی است که چرخ دنده‌های تعاملات ما را با دیگران روغن‌کاری می‌کند و به ما امکان می‌دهد تا روابط دوستانه‌ای با مردم دیگر داشته باشیم. به این دسته از دروغ‌ها، "دروغ مصلحتی" می‌گویند چون هدف این دسته دروغ‌ها این است تا افراد احساس راحتی کنند، نه این‌که حقیقت را با زبانی تلخ به آن‌ها منتقل کنیم.
ص 134

ا🔸🔸ا

📗سفیدی چشم در واقع ابزار کمکی ارتباطاتی است که انسان را قادر می‌سازد تا ببیند دیگران به کجا نگاه می‌کنند، زیرا جهت نگاه افراد به حالات عاطفی‌شان مرتبط است. مغز زنان دارای شبکه‌بندی بیشتری برای خواندن عواطف است، و یکی از نتایج این امر این است که سفیدی چشم زنان بیشتر از مردان است.
ص 184

📕انسان تنها پستانداری است که در چشمان خود سفیدی دارند؛ به این سفیدی صلبیه می‌گویند. چشم میمون‌های انسان‌نما کاملا سیاه است. این سفیدی در ارتباط به کمک انسان می‌آید تا ببیند دیگران به کجا نگاه می‌کنند زیرا جهت نگاه با حالات روحی ارتباط دارد. زنان بهتر از مردان می‌توانند احساسات را بخوانند و به همین دلیل سفیدی چشم زنان بیشتر از مردان است.
ص 159

 دیدگاه های شما