قصه ی آنجلینو براون

15 آبان 1397


 

دوست دارم درباره نویسنده کلی وراجی کنم که مثلا این نویسنده‌ی بریتانیایی جایزه هانس کریستین اندرسون رو برنده شده و خیلی خفنه و همه کلی دوستش دارن و اینا، ولی بی‌خیال می‌شم.

قصه‌ی آنجلینو براون یکی از کارهای تقریبا جدید دیوید آلمونده که در سال 2017 نوشته شده. این داستان به همون سبک دوست‌داشتنی ترکیب جادو و ماورا با واقعیت نوشته شده و می‌شه گفت نسخه‌ی جدیدی از داستان پینوکیو محسوب می‌شه. البته پری قصه ما مثل پینوکیو بی‌فکر نیست. فقط گاهی به قول مترجم، باد در می‌کنه😂. امیدوارم که شما دروغ گفتن 🤥رو بهتر از باد در کردن🌬 ندونین!

توی سایت‌های مختلف این کتاب رو این‌طور معرفی کردن:
برت براون هنگام راندن اتوبوسش می‌فهمد یک پری توی جیب روی سینه‌اش است. به نظر دوستان برت و بتی، او قشنگ است. به نظر بچه‌های مدرسه یعنی نانسی، جک و آلیس هم همینطور. اما خانم مول، مدیر موقت، زیاد از او خوشش نمی‌آید همین‌طور استاد اسملی. آن مرد اسرارآمیزی که ادعا می‌کند بازرس مدرسه است، چطور؟

◀️ #چند_سطر_کتاب 
این صحنه را تصور کنید. زنگ تفریح در حیاط مدرسه هستید که یک نفر فریاد می‌زند: «بیا یک نگاهی به این بینداز!»
بعد شما و بقیه به طرف پنجره‌ی آشپزخانه می‌دوید. به داخل آن نگاه می‌کنید و می‌بینید یک پری روی قفسه نشسته است، آشپز سس گوشت را آماده می‌کند، فرنی را هم می‌زند و سیب‌زمینی‌ها را له می‌کند. شاید فکر کنید آن پری فقط یک جور چیز تزئینی کوچک است. شاید فکر کنید یک عروسک کوچولوست که آشپز با خودش آورده. اما بعد می‌بینید پری روی قفسه راه می‌رود. می‌بینید روی فرنی خم می‌شود و آن را بو می‌کند، بعد آشپز یک ذره‌ی کوچولو از فرنی روی انگشتش می‌گذارد تا پری آن را لیس بزند و همین کار را با سس گوشت هم می‌کند ولی صورت پری تو هم می‌رود، آن را تف می‌کند.
ص 36

📒 قصه آنجلینو براون/ نویسنده: دیوید آلموند/ برگردان: #شهلا_انتظاریان/ تصویرگر: #آلکس_ت_اسمیت/ #نشر_ایران_بان/ 264 صفحه/ قیمت: 22هزارتومان

@KLIDARدیدگاه های شما