تقویم کلیدر 12 آبان

25 آبان 1397


#تقویم_کلیدر 

شنبه 12 آبان 1397
3 نوامبر 2018

📚@klidar

✴️ #آندره_مالرو (André Malraux) (زاده 3 نوامبر 1901 ـ درگذشته 23 نوامبر 1976) نویسنده، منتقد و سیاست‌مدار فرانسوی بود. مالرو در کتاب «ضد خاطرات» که در ایران توسط #نشر_خوارزمی با ترجمه #ابوالحسن_نجفی و #رضا_سیدحسینی منتشر شده، به بازگویی خاطراتش پرداخته است. از دیگر  آثار ترجمه شده وی به فارسی می‌توان «دوران تحقیر»، «فاتحان»، «سرنوشت بشر»، «امید» و «وسوسه غرب» را نام برد.

✴️ #مارتین_کروز_اسمیت (Martin Cruz Smith) (زاده ۳ نوامبر ۱۹۴۲) نویسنده آمریکایی است. مشهورترین کتاب وی، «پارک گورکی» است که در ایران توسط #نشر_البرز منتشر شده است. در سال 1983 فیلمی بر پایه این کتاب به کارگردانی مایکل اپتد ساخته شده است. 
🎬 Gorky Park (1983)

  ✴️ #آمارتیا_سن (Amartya Sen) (زاده 3 نوامبر 1933) اقتصاددان، فیلسوف و نویسنده هندی است. وی در سال 1998 برنده جایزه #نوبل اقتصاد شد. بیشتر آثار وی به فارسی ترجمه شده که از این میان می‌توان «اندیشه عدالت» #نشر_نی، «فرهنگ، هنر و توسعه» #نشر_چشمه، «توسعه یعنی آزادی» نشر نی و «هویت و خشونت» #نشر_آشیان را نام برد. 

✴️ #ساموئل_مارشاک (Samuil Marshak) (زاده ۳ نوامبر ۱۸۸۷ – درگذشته ۴ ژوئیه ۱۹۶۴) زبان‌شناس، شاعر، نویسنده، فیلم‌نامه‌نویس، و نمایش‌نامه‌نویس روسی بود. او برای کودکان شعر می‌سرود و به همین دلیل او را یکی از پیشگامان و پدر ادبیات کودکان روسی می‌‌دانند.

@KLIDARدیدگاه های شما