گرگ های پوشالی

05 مرداد 1397


گرگ‌های پوشالی

برای دوستان #14_تا_19_سال

امروز براتون یه کتاب خیلی جدی دارم. یک رمان نفس‌گیر، ماجرایی، و اندوهبار. کتابی که مثل اغلب رمان‌های نوجوان، قرار نیست خیلی هم به آدم خوش بگذره.

"آنابل" دوازده ساله، همراه برادرها و والدین و بقیه اعضای خانواده با هم در یک مزرعه در آمریکا زندگی می‌کنند. زمان رخ دادن این داستان، هم زمان با جنگ جهانی دوم هست، اما مستقیما به جنگ مربوط نیست.
با ورود "بتی" دختری که چند سالی از آنابل بزرگ‌تره و برای مدتی قراره با پدربزرگ و مادربزرگش زندگی کنه، روال زندگی عادی و همیشگی آنابل و خانواده‌ش به‌هم می‌خوره....

اگر رمان خون حرفه‌ای هستید، خودتون رو برای دست و پنجه نرم کردن با شخصیت‌ها آماده کنید. قرار نیست کسی رو قضاوت کنید، بلکه قراره یاد بگیرید به این راحتی کسی رو قضاوت نکنید. این‌که آدم‌ها همیشه اون طوری که ما انتظار داریم رفتار نمی‌کنند. این‌که چطور با انتخاب‌های ما، مسیر زندگی‌ها ممکنه تا حد زیادی عوض بشن، حتی مسیر زندگی خودمون. همیشه تصمیم درست گرفتن راحت نیست و گاهی اتفاقاتی می‌افتند که در نهایت مثل یک رد زخم، همیشه خاطره‌ش همراه ما می‌مونن.

وبسایت نشر پرتقال در مورد این کتاب نوشته: «گرگ‌های پوشالی»، برنده‌ی نشان   نیوبری و جوایز مختلف دیگر ادبی، رمانی عمیق با داستانی نافذ و شخصیت‌های ماندگاری است که تا مدت‌ها از ذهن خواننده بیرون نمی‌رود. بسیاری از منتقدان این رمان را مشابه شاهکار «کشتن مرغ مقلد» اثر «هارپر لی» دانسته و خواندن آن را به بزرگسالان نیز توصیه می‌کنند.

#چند_سطر_کتاب

پدربزرگم ساس‌بندهایش را روی شانه‌هایش کشید و مشغول پوشیدن جوراب‌هایش شد. «یه گرگ، سگ نیست و هیچ وقتم نمی‌تونه باشه. فرقی نمی‌کنه چطوری بزرگش کنی.»
وقتی چکمه‌هایش را پوشید و بند آن‌ها را بست، صاف ایستاد و یکی از دست‌های بزرگش را روی سرم گذاشت. «آنابل، اونا توله‌ها رو هم می‌کشتن. احتمالا زیاد بهش فکر نمی‌کردن. اگه یادت باشه، همین بهار گذشته، اون بچه مار سرسرخ رو که له کردم، یه ذره هم ناراحت نشدی.»
اثر چکمه‌های پدربزرگ طوری روی بدن مار باقی ماند که انگار از گِل ساخته شده بود.
گفتم: «مارهای سرسرخ سمی‌ان. اون فرق می‌کنه.»
جواب داد: «برای خود مارها، فرقی نداره؛ یا حتی برای خدایی که اونا رو به وجود آورده.»
ص 16

📘نویسنده: #لارن_ولک
📙مترجم: #آناهیتا_حضرتی
📘 #نشر_پرتقال
📙 چاپ دوم: 1397/ قیمت: 21000 توماندیدگاه های شما