اشتیاق یخی

30 خرداد 1397


امروز یه کتاب باحال برای دوستان #12_سال_به_بالا داریم.

#اشتیاق_یخی!
قبل از معرفی یه چیزی بگم. گاهی وقتا پسرایی که میان کتاب بخرن، اصرار دارن که شخصیت اصلی کتاب، دختر نباشه! نمی‌دونم دقیقا از چی می‌ترسن، از این‌که موضوع کتاب به اندازه کافی جذاب نباشه؟ از این‌که نتونن با شخصیت اصلی همذات‌پنداری کنن؟
از همین تریبون به این دوستای عزیزمون بگم که اصلا خودتون رو درگیر این مسئله نکنید، وقتی شروع به خوندن می‌کنید، اگه کتاب جذاب باشه دیگه فراموش می‌کنید که دختر هستید یا پسر. راستش وقتشه یکم متفاوت فکر کنید.

حالا بریم سراغ کتاب. اشتیاق یخی از اون دسته رمان‌هایی هست که دست بر قضا خیلی زیاد مورد استقبال پسرا قرار گرفته. همین الان به پسرایی که بدون توجه به جنسیت شخصیت، این کتاب رو خوندن و دوست داشتن تبریک می‌گم. ویکی یا همون ویکتوریا، دختریه که عاشق سورتمه‌رانی هست و بعد از مرگ پدرش دلش می‌خواد به خاطر اون در مسابقه برنده بشه. ویکی با این‌که دوازده تا سگ هاسکی داره اما به نظرش هیچ‌کدومشون به اندازه کافی خوب نیستن و مادرش هم در این تصمیم اونو همراهی نمی‌کنه، به همین دلیل تصمیم می‌گیره یواشکی به شهر کناری بره تا چندتا سگ خوب جدید بخره.

لوازمش رو جمع می‌کنه و نقشه و مواد لازم رو برمی‌داره و امیدواره تا قبل از تاریک شدن هوا برگرده، ولی انگار یک ماجراجویی خیلی خیلی بزرگ‌تر رو در پیش داره...

اگه عاشق ماجراجویی و حیوانات و طبیعت هستید، اصلا این کتاب رو از دست ندید. اگر هم پسر هستید، نگران نباشید، شخصیت‌های پسر هم کم‌کم وارد داستان می‌شن.😉

🐾نویسنده: #تری_لین_جانسون
🐾مترجم: #عادله_قلی_پور
🐾 #نشر_پرتقال
🐾چاپ دوم 1396: قیمت 15000 تومان

🐳 @kklidar

 

یادداشت از: کلیدر/ مهرنوش چمنیدیدگاه های شما