تقویم کلیدر دوشنبه 24 اردیبهشت 1397

31 اردیبهشت 1397


#تقویم_کلیدر

دوشنبه 24 اردیبهشت 1397
14 می 2015
📚 @klidar

💠 #پرویز_مشکاتیان (۲۴ اردیبهشت ۱۳۳۴ - ۳۰ شهریور ۱۳۸۸) آهنگساز، موسیقی‌دان، استاد دانشگاه، پژوهشگر و نوازنده سنتور اهل ایران بود.
از آثار مشکاتیان، کتاب‌های فراوانی منتشر شده‌است. از این کتاب‌ها می‌توان به «بیست قطعه برای سنتور»، «گل آئین»، «گل آوا»، «سُل آیین»، «مجموعه تصانیف»، «بیداد»، «لاله بهار» و «شعر بی واژه» اشاره کرد.
از سال ۱۳۵۸ تا سال ۱۳۶۷ با محمدرضا شجریان همکاری داشت که نتیجهٔ این همکاری، آثار ماندگاری چون بیداد، آستان جانان، سِرّ عشق، نوا، دستان، گنبد مینا و جان عشاق بود. وی در همهٔ این آثار، به عنوان آهنگ‌ساز و نوازندهٔ سنتور (در سِرّ عشق به عنوان نوازندهٔ سه‌تار و در جان عشاق فقط آهنگ‌ساز) همکاری داشت.
او همچنین کارهای بسیار پرباری با نوازندگانی چون حسین علیزاده (سرپرست گروه عارف و گروه شیدا) و محمدرضا لطفی (سرپرست گروه شیدا) داشت.


💠 #اُاین_کالفر (Eoin Colfer) (زاده 14 می 1965) نویسنده و کمدین ایرلندی است.
معروف‌ترین اثر وی مجموعه هشت‌جلدی «آرتمیس فاول» است که اولین جلد آن در سال 2001 منتشر شد. این مجموعه در ایران با ترجمه #شیدا_رنجبر توسط #نشر_افق منتشر شده است. فیلمی براساس دو کتاب اول این مجموعه قرار است در سال 2019 روانه بازار شود. کالفر به شوخی در یکی از مصاحبه‌هایش گفته‌است که فیلم آرتمیس فاول دو هفته بعد از مرگم بیرون می‌آید.

 



دیدگاه های شما